Wątek: Sandbox?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-01-2014, 15:49   #31
Wojan
 
Wojan's Avatar
 
Reputacja: 1 Wojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodze
Nie wydaje mi, ale człowiek omylnym bywa nawet o tym nie wiedząc.
To czy moja piaskownica będzie mniej lub bardziej dopracowana ma niewielkie znaczenie, bo i tak ciężar rozgrywki fabularnej zostaje zepchnięty na graczy. To od ich decyzji zależy, co się będzie działo.
Ja jako MG reaguje i nie ograniczam.
Jeżeli mam przygotowany scenariusz, choćby najbardziej banalny, gdzie trzeba uratować księżniczkę z wieży, to muszę się nagłowić, aby graczy w ten czy inny sposób zachęcić/przymusić do pójścia tą drogą.
W sandboxie graczy nie interesuje ratowanie księżniczki, tylko okradanie podróżnych na trakcie i ja nie muszę ich zachęcać do tej pierwszej opcji, tylko tworzę im sytuacje, które ich interesują.
Tak to chyba wygląda, prawda?
 
__________________
"Amnestia to jest dla złodziei, a my to jesteśmy Wojsko Polskie" mjr. Dekutowski ps. "Zapora"
"Świnie noszą koronę, orzeł w gównie tonie,
a czerwono białe płótno, porwał wiatr" Hans
Wojan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem