Wątek: Sandbox?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-01-2014, 16:08   #32
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
@Wojan

To czy moja piaskownica będzie mniej lub bardziej dopracowana ma niewielkie znaczenie

Wcześniej pisałeś w innym tonie: Sandbox nie wymaga praktycznie żadnego nakładu pracy. i dalej. Do tego się odnosiłem pisząc, że równie dobrze może wymagać bardzo dużo pracy (a nie wiesz przecież, jakie podejście przyjmie Autumm). Jeśli Cię to interesuje mogę podrzucić linki do sandboksowych modułów, po kilkadziesiąt stron każdy.

i tak ciężar rozgrywki fabularnej zostaje zepchnięty na graczy
Bynajmniej. Lepiej powiedzieć, że staje się równo rozłożony. W rękach graczy jest inicjatywa, ale od prowadzącego nadal zależy, jak świat wyjdzie naprzeciw poczynaniom postaci graczy. Może pójść na łatwiznę i reagować "na odczepne", albo tworzyć żywy, barwny świat z mnóstwem wyzwań i ciekawych historii, które dopiero czekają na opowiedzenie.

To od ich decyzji zależy, co się będzie działo.
Od ich decyzji zależy, co postanowią zrobić ich postacie. Co będzie się działo nadal zależy od prowadzącego.

Jeżeli mam przygotowany scenariusz, choćby najbardziej banalny, gdzie trzeba uratować księżniczkę z wieży, to muszę się nagłowić, aby graczy w ten czy inny sposób zachęcić/przymusić do pójścia tą drogą.
W porządku, ale co najmniej tak samo trzeba się nagłowić, żeby stworzyć interesujące sytuacje w modelu sandboksowym.

W sandboxie graczy nie interesuje ratowanie księżniczki, tylko okradanie podróżnych na trakcie
To już zależy jakich masz graczy i na co się umówicie. Akurat klasyczny sandboks to raczej eksploracja niż złodziejstwo, ale oczywiście przymusu żadnego nie ma.

Tak to raczej bardziej wygląda.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem