WÄ…tek: Sandbox?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-01-2014, 16:29   #33
Wojan
 
Wojan's Avatar
 
Reputacja: 1 Wojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodze
Ostatnie kilka słów, bo odbiegamy od tematu i zaraz pewnie moderacja się objawi i rozstawi nas po kątach.

Fakt, że można sobie dopracować i na 1000 str piaskownicę, ale ta cała praca i tak może pójść na marne, gdy gracze wybiorą zupełnie inną drogę.
Dlatego ja i ludzie, których znałem nigdy nie przygotowywaliśmy jakiś specjalnie rozbudowanych materiałów, bo i tak większość akcji sprowadzała się do improwizowania. Rozumiem jednak, że kogoś może bawić tworzenie światów, lokacji i NPC-ów.
I oczywiście nie miałem zamiaru obrażać tych, który do sandboxu przygotowują takie materiały. Co kto lubi.
Dla mnie jednak sandbox był zawsze takim stylem rozgrywki, który uskuteczniało się jak nikt nie miał pomysłu na jakąś konkretną przygodę. Siadało się w pokoju i padało hasło "to w co dzisiaj gramy? To może jakieś dedeki, bo ostatnio tylko same horrory gramy" I ktoś brał się za mistrzowanie.

Dlatego o wiele jednak bardziej cenię przemyślany scenariusz i MG, który umie go przekazać niż tego, który opisał swoją piaskownicę na 1000 str i wrzuca w nią graczy.
 
__________________
"Amnestia to jest dla złodziei, a my to jesteśmy Wojsko Polskie" mjr. Dekutowski ps. "Zapora"
"Świnie noszą koronę, orzeł w gównie tonie,
a czerwono białe płótno, porwał wiatr" Hans
Wojan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem