Wątek: Sandbox?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2014, 14:35   #47
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Ja chcę się tylko odnieść co do kwestii ,,scenariusz, a sandbox".

Otóż trudno jest grać w sesję bez scenariusza, gdyż nawet jeśli gramy w sandbox i jedna z postaci prowadzonych przez graczy uderzy zwykłego chłopa ze wsi pięścią w twarz, to już MG zaczyna w głowie rysować drobnym drukiem zarys ciekawego wątku, a właściwie domino wydarzeń, które będą konsekwencją nieprzemyślanego (lub może właśnie umyślnego) działania gracza. Oczywiście nie jest to taki materialny scenariusz gdzieś tam na kartce papieru spisany (lub w wordzie) i może sam sobie teraz strzelę w stopę, ale nigdy nie tworzę przed sesją (na forum zwłaszcza) rozbudowanego scenariusza (ledwie kilka pomysłów na fajną przygodę i nic więcej). Wolę skupić się na tworzeniu samych lokacji i postaci, aniżeli rozwijaniu wątku głównego, bo wiem, że w praniu będzie to już nieco inaczej wyglądać.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem