Wątek: Sandbox?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2014, 17:36   #50
Wojan
 
Wojan's Avatar
 
Reputacja: 1 Wojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Od lat prowadzę liniówki, w których graczom wydaje się, że są w sadboxie (bo nie po to mam pomysł na scenariusz o ratowaniu smoka i zabiciu księżniczki, aby prowadzić jakieś pierdolety o przemycie trunków). Na Bogów – mam do dyspozycji cały świat, to ja opowiadam podwaliny historii – potrafię skierować graczy w określoną stronę – jednym zdaniem. Dlaczego? Bo stworzyli takie, a nie inne postacie i ja wykorzystuję cechy tych postaci… I prowadzę wieloletnie kampanie, w których jest akcja, a nie ma nawet metaplotu a postacie graczy zmieniają się co jakiś czas…


EDIT:
Brawo, brawo, bravissimo!!!
Fantastyczne podsumowanie dyskusji. Zgadzam się w 100%, a nawet 110%.

EDIT II:
Zgadzam się z tobą Aschaar w całej rozciągłości. Doskonale podsumowałeś całą dyskusję. Na tym właśnie polega rola dobrego MG, żeby dać graczom poczucie wolności, a jednocześnie robić swoje i trzymać się tego, co się chce opowiedzieć. Gracze żyją w poczuciu pełnej wolności, a tak naprawdę są elementem historii, którą chce opowiedzieć MG. Można powiedzieć oczywiście, że to oszustwo i wykorzystywanie graczy. Jeżeli jednak z sesji zapamiętają doskonałą historię, której byli uczestnikami i bohaterami, to tylko to się liczy.
 
__________________
"Amnestia to jest dla złodziei, a my to jesteśmy Wojsko Polskie" mjr. Dekutowski ps. "Zapora"
"Świnie noszą koronę, orzeł w gównie tonie,
a czerwono białe płótno, porwał wiatr" Hans

Ostatnio edytowane przez Wojan : 27-01-2014 o 18:12. Powód: Post edytowany na prośbę Obsługi - braki formalne, łamanie regulaminu i brak wartości merytorycznej posta.
Wojan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem