Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2014, 11:19   #85
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
@Redone
No właśnie zastanawiam się nad tym. W sumie z miłą chęcią. Dzemeuksis również reflektował. Dam znać jak coś zacznie dziać się w tej sprawie.

@Cave
Jeśli chodzi o mechanikę, to nie natrafiłem na większe problemy. [Tak btw - jeśli chodzi o spostrzegawczość, to nigdy prawie nie proszę o test w tej sprawie graczy. Muszą sami zadeklarować, że chcą go wykonać.]
Wspomniany wcześniej roll20 nie tylko pokazuje rzuty graczy. Również możesz przygotować mapę akcji, gracze ustawiają swoje postacie i każdy ma klarowny obraz tego co się dzieje. Trzeba tylko uważać, by nie zamieniło się to w grę planszową
Ten obraz sytuacyjny - plansza wydaje się potrzebny.
Jedyną sprawą jaka mi się przypomniała - jest brak kontroli nad tworzeniem postaci. Gracze dostarczają postacie gotowe i tutaj często można doszukać się naprawdę fenomenalnych rzutów. Ale jeśli graczowi tak stworzona postać podchodzi bardziej i lepiej się z nią czuje - nie mam nic przeciwko.
Sama znajomość systemu raczej nie jest potrzebna graczom. Testy najwyżej dłużej potrwają. Może w tym pomóc np. przygotowana ściąga umieszczona na stronie.
Jest jeszcze inny problem prowadzenia sesji w ten sposób, który trudno mi omówić, gdyż nie jestem graczem [rasowy mg ze mnie]. Chodzi o skupienie, przykucie uwagi gracza.
Wiem, że gracze siedzą przed komputerami i słuchają. Obok w zakładkach mają facbooki, twitery i co tylko jeszcze, nie wspominając o współmałżonkach i dzieciach [takie tam - realia grania po 30stce]. Tak więc absorbowanie uwagi graczy to wyzwanie. Tutaj trzeba na pewno wykazać się pomysłowością i nie nawijać jak ksiądz na kazaniu.
Jeśli miałbym coś dodać jeszcze, to lepiej zacząć od krótkich scenariuszy. Tak by się przekonać czy nam ten sposób grania pasuje. Ja rzuciłem się od razu na kampanię - bo tak jakoś mam Trudno mi się zaangażować w krótkie formy.
 

Ostatnio edytowane przez Martinez : 31-01-2014 o 11:32.
Martinez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem