Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2014, 12:12   #86
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Cytat:
Trzeba tylko uważać, by nie zamieniło się to w grę planszową
Oj, tak, tak.

Cytat:
Ten obraz sytuacyjny - plansza wydaje się potrzebny.
Raczej pomocny. Potrzebny staje się chyba tylko w przypadku pieczołowicie taktycznie odgrywanych walk. Ale przecież nie w każdej sesji do takich dochodzi i nie zawsze jest potrzeba schodzić na poziom sztywnego detalu (można grać tak, że jeśli przykładowo postać deklaruje chęć skrycia za osłoną, to o tym, czy taka osłona jest w pobliżu, decyduje rzut).

Cytat:
Gracze dostarczają postacie gotowe i tutaj często można doszukać się naprawdę fenomenalnych rzutów.
O ile pamiętam, to mi podciągaliście postać, bo wyszła za słaba. Inna sprawa, że zawsze byłem zwolennikiem rozdzielania puli zamiast losowania.

Cytat:
Chodzi o skupienie, przykucie uwagi gracza. Wiem, że gracze siedzą przed komputerami i słuchają. Obok w zakładkach mają facbooki, twitery i co tylko jeszcze, nie wspominając o współmałżonkach i dzieciach [takie tam - realia grania po 30stce]. Tak więc absorbowanie uwagi graczy to wyzwanie. Tutaj trzeba na pewno wykazać się pomysłowością i nie nawijać jak ksiądz na kazaniu.
Wypraszam sobie fejsy i inne tłitery - pisałem o tym kiedyś, że u mnie skupienie na tym, co mówi MG i współgracze jest większe niż na żywo. Być może dlatego, że brakuje mowy ciała i trzeba wszystko "usłyszeć". Inna sprawa, jak zaczynamy grać w planszówkę na roll20 zamiast w RPG w głowach - moim zdaniem to często wybija z immersji.

Cytat:
Jeśli miałbym coś dodać jeszcze, to lepiej zacząć od krótkich scenariuszy.
Popieram.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem