Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-02-2014, 16:54   #106
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Sho była miłą dziewczyną na swój własny sposób bardzo zranioną, jej słowa wyraźnie pocieszyły Samuela

- Dziękuję za miłe słowo Kuzyneczko. Choć pomożesz mi znaleźć Alfonsa, skoro już ustawiam wszystkich nastolatków w okolicy to mogę pójść na całość! Przyda mi się twoja pomoc ty odciągniesz na bok księżniczki, które pewnie trzymają się go jak rzep psiego ogona a ja odciągnę go na bok żeby wybadam czy jest nieświadom czy może wyrachowany. Tym razem mam nadzieje trzymać rączki przy sobie - Przez całą tą przemowę na twarzy lekarza gościł uśmiech.

- Hmm nie wiem czy May zna tą zabawę, bo do dzisiaj myśli, że próbowałaś ją zabić, ale mówi też, że byłaś jedyną miłą dla niej osobą. Co do zabaw tutaj to różnie: Berek, chowanego, podchody, ale na wsi za bardzo nie ma czasu na zabawy, bo musimy pomagać rodzinie w gospodarstwie już kilkuletni opiekują się pojedynczą kurą żeby wdrożyć je do pracy biedota nie ma czasu żeby zderzać w beczce z góry jak szlachta - Mówił bez cienia wyrzutu, miło było dla odmiany porozmawiać o czymś normalnym,

Kiedy znaleźli już Alphonsa powiedział po prostu - Hej mogę cię poprosić na chwilę? Mam do ciebie sprawę możemy przejść gdzieś na bok?

- Słuchaj nie moja sprawa, co łączy cię z Mistrzynią Mai, ale nie lubię jak się krzywdzi kobiety. Nie wiem czy jesteś tego nieświadomy czy może jesteś w pełni świadom i chcesz to wykorzystać dla własnych korzyści, ale ta miła utalentowana dziewczyna bardzo cię kocha - Palną prosto z mostu, bo nigdy nie był dobry w owijaniu w bawełnę i długich wstępach.

- Te wszystkie kłótnie i groźby zaprzestania nauki biorą się stąd, że pozostałe księżniczki ją szykanują i próbują jej ciebie odebrać, jako zdobycz. Kretyńska kultura Xing uważa, że pochodzenie rodziny jest kluczowe a Mei jest z mało znaczącego rodu wiec ma ogromne kompleksy i jest przekonana, że na ciebie nie zasługuje - Wyjaśnił.

- No to teraz masz dwie drogi postępowania - Jeżeli ci na niej zależy, powiedz to jej wprost a reszcie tych szlacheckich wywłok karz spadać na drzewo. Powiedz im w kilku dosadnych słowach, że interesuję cię tylko nauka Danchemii, możesz też dodać, że związki poligamiczne są w Amestris zakazane -
Zaproponował z uśmiechem.


- Zrozumiem też, jeżeli nie zależy ci na May i chcesz się po prostu zabawić. Hej sam kiedyś byłem młody, więc nie będę cię potępiać. Jak dobrze rozegrasz sprawę to może nawet wejdziesz tym Księżniczkom na ambicje i każda się z tobą prześpi w ramach jakiś zawodów! Oj, żebym to był te dziesięć lat młodszy, ale jeżeli zdecydujesz się na taki krok to bądź, chociaż na tyle uczciwy żeby powiedzieć o tym Mai biedactwo wypłaczę sobie oczy, ale i tak już to robi a niepewność jest dużo gorsza


***
Po rozmowie z młodszym synem Hohenhaima Samuel czuł się dość rześko, znalazł go Stasiek młody Piastanin szybko wyłożył, w czym rzecz i czego mu potrzeba.

- Dobra, zrobimy tak: Weźmiemy samochód od Mustanga i pojedziemy niedaleko waszego domu, ale nie będziemy się tam zbliżać, bo “Ciocia Wiesia” pewnie nadal obserwuje okolice skoro to jej jedyny trop. Powiesz mi gdzie mniej więcej zakopaliście pieniądze a ja za pomocą ziemnej alchemii przeciągnę słoik pod powierzchnią ziemi i wyciągnę na wierzch bez ryzyka.

- Potem już z kasą zabiorę cię do Devil’s Nest i zapoznam z Chciwcami, Paserzy za bezpiecznie wyciągnął resztę fantów z waszego mieszkania. Więcej byś zarobił jakbyśmy sami je odzyskali, ale wydaje mi się, że lepiej trochę stracić niż rezydować spotkanie z moją stukniętą siostrą przyrodnia nie sądzisz? Potrzebne zakupy będziemy mogli kupić u sklepikarzy, którzy są moimi pacjentami i dają mi zniżki, więc to, co stracisz w jednym miejscu odzyskasz w drugim pasuje?
 
Brilchan jest offline