Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2014, 19:43   #55
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ciężko też jest formułować co mi się nie podoba, ciężko jest szczerze powiedzieć co się myśli o MG, sesji czy współgraczach, bo można kogoś urazić, obrazić. Można sobie wyrobić opinię marudy i malkontenta, albo osoby niesympatycznej.
To prawda. Osobiście jako MG, z wytęsknieniem wyczekuje tego typu informacji od graczy. W końcu to dla nich jest sesja, więc jeśli nie podoba im się klimat/temat/proporcje walki-gadania-kminienia/mało cycków/za małe cycki/nie ten kształt/rozmiar/czy to tam jeszcze, to miło, gdy potrafią o tym powiedzieć. Podobnie jak jasno sformułować swoje oczekiwania wobec MG i sesji. Wtedy jestem wstanie łatwo się do tego dostosować i nie muszę się zastanawiać, czego oni tak naprawdę chcą. Względnie poinformować ich, że takie rzeczy to nie u mnie.
Tak czy siak, IMO, umiejętność „pogadania o grze”, tez jest ważna w samej „umiejętności grania”. I może zwiększyć szanse, na dokończenie przygody.

Z rad innych, w temacie dyskusji, to od siebie mogę dodać dwie:
1. Zauważyłem, że im lepiej przygotuje się do sesji, przed jej rozpoczęciem, tym łatwiej mi jest ją późnej prowadzić, szczegolnie w momentach, kiedy „jest ciężko”. Improwizuje się fajnie, jak jest wena, czas i ochota, ale kiedy tych czynników brakuje, dobrze mieć jest wszystko przemyślane (i spisane!), poznajdowane obrazki, opracowanych NPC/lokacje/mapki, itp. Wtedy jest dużo łatwiej i lepiej wychodzi unikanie przestojów.
2. Ilość graczy. Jak chcesz mieć w przygodzie 4 BG to w rekrutacji weź 8. I tak połowa odpadnie. Ja staram się, aby przynajmniej poła to byli znani mi osobnicy, na których w miarę mogę polegać (a i tak, nawet wtedy, zdarzają się wypadki losowe, które część z nich wyklucza) plus druga połowa, to nowi dla mnie ludzie, z których też pewne do końca zostanie może kilku.
 
__________________
naturalne jak telekineza.

Ostatnio edytowane przez malahaj : 02-02-2014 o 19:57.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem