Wątek: Opisy walki
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2014, 13:33   #18
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
Trochę zboczę z tematu. Widzę, że dawno tu nikt nic nie pisał, to sobie na to pozwolę. Choć moje zboczenie nie będzie zbyt duże.
Niektóre scenariusze obfitują w sceny krwawych walk, w innych rewolwer zawinięty w szmatę pojawia się w pierwszej, a później dopiero w ostatniej scenie. Jak świat szeroki, mordujemy się w tych sesjach na potęgę. A przynajmniej dość często. Co jeśli jednak, trafia Wam się gracz, który o mordowaniu ma tak niewielkie pojęcie, że z drżącym sercem podchodzicie do każdej takiej sceny?
Oczywiście gracz ten mógłby odgrywać postać obwoźnego handlarza, co braki w jego wiedzy najzupełniej by się broniły. Jednak nie. Żeby było trudniej - gracz ten odgrywa postać wyszkolonego skrytobójcy.
Miałem kiedyś taką sytuację też, że gracz schował się za zasłoną. Jego wróg również. Rozpoczęła się strzelanina, która w ramach systemu strzałów na turę - wyglądała jak rytmiczna podrygiwanka. Paf-paf, tratatata. Paf-paf, tratatata. I pat. Liczyłem, że gracz wykaże się jakąś inicjatywą. Oczywiście wybrnąć z takiej sytuacji nie jest trudno. Jednak co robić, (nie chcę by zabrzmiało to próżniacko - ale niestety - to problem z życia wzięty) gdy gracz dysponuje małą wiedzą na temat taktyki, czy tego jak walczyć? Gdy jego walka jest tendencyjna, mało pomysłowa, a nawet zawiera szereg błędów [Podczas gdy BN dysponują tą wiedzą i nawet przy niewielkich parametrach - stanowią zagrożenie]. Idąc na rękę takiemu graczowi [przecież jest super zabójcą], tworzy się pewien niebezpieczny zwyczaj i przykład dla innych graczy, a sama przygoda staje się groteskowa.
 
Martinez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem