Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2007, 23:28   #7
LMGray
 
LMGray's Avatar
 
Reputacja: 1 LMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnie
Na początku, to znaczy, po kilku godzinach od założenia tematu chciałem poprosić o jego zamknięcie, bo okazało sie, iż takowy już istnieje (nie ma jak roczne zaległości). Jednakże skoro pojawiła sie pewna dyskusja, bardzo mnie to cieszy i z przyjemnością powiem coś od siebie.

Otóż całkowicie zgadzam się z tym co napisała Wernachien, bo pewnie po części nie sam spektakl w operze nas urzeka, ale atmosfera temu towarzysząca. Kazdy oczywiście ma własne gusta, ale dla mnie czymś wspaniałym jest gdy np. w sobotni wieczór, wykształceni i pięknie ubrani ludzie, w czasie przerwy na włoskim spektaklu popijaja czerwone wino i dyskutują o głosie solistki. Oczywiście ktos może powiedzieć, iż to wszystko jest takie sztuczne, ale czy nie cudownie oderwać się na chwile od szarej codzienności i zakosztować czegoś pięknego? Wydaje mi sie, iż to właśnie samo bycie na takim spektaklu jest wspaniałym pomysłem na spędzenie wieczoru.

Inaczej natomiast sprawa ma się z teatrem, tam też oczywiście spotykamy podobne sztuki, gdzie panuje klimat i nastrój zblizony do operowego, jednak wiekszość spektakli jest luźną i bardzo rozrywkową formą spędzania wolnego czasu. Na większość sztuk bez problemu przychodzimy w swetrze, czy jeansach, tylko po to aby pośmiać się z zabawnych gagów, czy popłakac nad niespełnioną miłością.
Taki przykład: najwiekszym hitem teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach jest "Mayday", spektakl na który sprzedano w ciągu ostatnich pięciu lat 100tys. biletów, a sama sztuka nie ma w sobie nic z takiej patetycznej atmosfery. Jest zwykła, lekka i przyjemna.

Pozdrawiam
 
__________________
"Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego?
Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?"
George Bernard Shaw
LMGray jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem