Wątek: Opisy walki
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2014, 22:38   #26
CaveSoundMajster
 
CaveSoundMajster's Avatar
 
Reputacja: 1 CaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłość
@Martinez, może żeby uniknąć nieporozumień powinieneś dać przykład tego, co ów gracz opowiada na sesjach. Bo dla mnie związane z walką informacje na temat działania 19-wiecznej broni palnej (grałem głównie w Deadlands, stąd porównania), za wyjątkiem tego, co zawarto bezpośrednio w podręczniku, to to samo, co fizyka. Tak jak wspomniałem. Nic nie zmienia to, czy dot. to walki, czy nie.

ALE! może twój gracz w ogóle sadzi babole typu stoi na środku ulicy i strzela? Może rusza z maczugą na trolla? To jest już zupełnie innego rodzaju problem, lecz nie dotyczy on "wiedzy", ale wyobraźni i podstaw grania.

W każdym razie gadamy zbyt abstrakcyjnie.

Jeśli zaś chodzi o wiedzę to powtórzę, że moim zdaniem wyznacznikiem jej poziomu powinien być podręcznik. Tylko i aż tyle.

Acha, mówiąc o zwalnianiu akcji miałem na myśli PBF. Wiadomo, warto czasem coś zobaczyć, bo możliwości większe, ale bez przesady, bo zacznie się myślenie typu: "łojezu, żeby napisać mój następny post to najpierw muszę dowiedzieć się o tym o tym i o tym... czas na prokrastynację!".
 

Ostatnio edytowane przez CaveSoundMajster : 03-02-2014 o 22:46.
CaveSoundMajster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem