Wątek: Opisy walki
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-02-2014, 12:24   #29
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Mhm. Jak opisałeś dokładniej tą sytuację, to przyszło mi do głowy jeszcze jedno:

zmiana warunków. Wiele osób o tym zapomina, opisując walkę (mi też zwykle nie chce się tego śledzić), ale otoczenie jest zmienne, tak jak ruchy wroga. Osłona może zostać zniszczona, wróg może podejść z boku, zaszarżować, może polecieć granat, przeciwnik może się wycofać poza zasięg strzału etc.

Czyli rozwiązaniem jest zmiana warunków walki tak, że "pasywny" tryb gry staje się niemożliwy lub utrudniony, albo nie niesie żadnych korzyści (okej, jesteś schowany, ale nie możesz strzelać).

BTW takie coś niekoniecznie może być wadą. Może gracz tak lubi? Na sesji forumowej ja sama gram nizołkiem-kuszniczką, a że walczymy często z o wiele większym przeciwnikiem, to pierwsze, co zwykle robię, to szukam osłony Może jeśli musi się już chować, to niech ładnie to opisuje - na to warto zwrócić mu uwagę. Czasem gracze tak się zachowują, bo na przykład nie czują się pewnie z MGiem czy resztą drużyny. Polecę - po raz kolejny to:

gamemastering | The Essential Guide for Roleplaying Gamemasters

A konkretnie rozdziały 19 (Encouraging Roleplaying) i szczególnie 21 (Dealing with Passive Players)*. Książka jest za darmo do ściągnięcia na licencji CC.

Enjoy!

*polecam całą książkę, oczywiście, ale te rozdziały są odpowiedzią na ten konkretny, przedstawiony przez Ciebie, problem
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 04-02-2014 o 14:43.
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem