Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2014, 18:38   #27
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Czy ty czytasz to co się do ciebie pisze??? Czytasz dyskusję, w której uczestniczysz???


Napisałem otwartym tekstem, że chodzi konkretnie o miody pitne (a wiec alkohole) jakie spożywano na tym obszarze w tym okresie - napisałem to w poscie do Komtura.

I nie jest to wymysłem pseudonauki (a i w Nature też o tym już pisano), ze przy produkcji miodów pitnych zużywano zwłaszcza w średniowieczu PROPOLIS, który zawiera izoflawonoidy - silnie bakteriobójcze (chyba pani biolog się zgodzi?). I akuratnie ich przenikanie do organizmu nie ma nic wspólnego z samym alkoholem. Prawda? I na dodatek są transportowane układem limfatycznym (a to niespodzianka).

Czy ma to napisać jeszcze raz? Wódka nie pomogła Rosjanom. Miód pitny pomógł Polakom.

Na to - jak też pisałem - nałożyła się kuchnia i zamiłowanie do przypraw również zawierających czynniki bakteriobójcze np. czosnek, rozmaryn, tymianek.

Czy wyraziłem się teraz dostacznie spójnie, aby zrozumieć, że KONKRETNY rodzaj alkoholu przyczynił się do nierozprzestrzenienia się plagi na terenach polskich?

Zapewne jako jeden z kilku, ale w opinii wielu specjalistów od plag biologicznych był czynnikiem znaczącym. Ponieważ NIE WYSTEPOWAŁ nigdzie indziej!!!
Porównaj: Norman F. Cantor: In the Wake of the Plague – The Black Death and the World it made. London 1997, ISBN 0-7434-3035-2 czy: William Naphy, Andrew Spicer: Der schwarze Tod. Magnus Verlag, Essen 2003, ISBN 3-88400-016-0!!! Niestety pierwsze po angielsku, drugie po niemiecku.

Czy jeszcze w czymś mogę ci pomóc? Choć nie jest to artykuł o dżumie tylko o broni bilologicznej. Ale cieszę się, że wywołał taką dyskusję.




##$

:╔
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem