Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2014, 20:35   #6
Halad
Banned
 
Reputacja: 1 Halad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodze
No tu się jednak pozwolę trochę pokłócić, choć być może ja się niezbyt precyzyjnie wyraziłem

Stalin rozpaczliwie potrzebował czasu by przygotować się do wojny.
Armia Czerwona była w roku 1939 bardzo słaba po czystkach świadczyć mogą o tym choćby (wcale nie tak nieliczne) walki z wojskami polskimi.
Zajmując tereny wschodniej Polski musiał tam przerzucić swe wojska i naraził je na bezpośredni atak Hitlera. To na tych terenach stracił swe najwartościowsze jednostki.
Czy poniósłby taką klęskę w 1941 gdyby istniało tam buforowe, marionetkowe państwo polskie ? Nie wiem.
W niczym jednak takie państwo by nie osłabiało jego pozycji, a wspólna granica z III Rzeszą?
I tak by ją miał. Przecież to "państwo" de facto może miałoby status republiki ZSSR na pewno nic więcej i Stalin mógłby tam rządzić się jak chciał.
 
Halad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem