Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2014, 08:36   #15
Tom Atos
 
Tom Atos's Avatar
 
Reputacja: 1 Tom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputację
Oswajanie zwierząt nigdy nie było jego domeną, toteż braciszek Cuthbert nie przejął się zbytnio tym, że nie przełamał pierwszych lodów z płochą klaczą. Widać potrzeba było więcej czasu i może jednego, czy dwóch jabłek, bądź marchewki.

Nie udało mu się także rozpoznać choroby jaka trapiła konia Victora. Jego pacjenci zwykle nie byli porośnięci sierścią w dziwacznym kolorze, a gdyby byli to jedynym remedium jakie stosowano był stos z gałęzi i ogień. Co naturalnie w tym wypadku zwierzęciu by nie pomogło.

Braciszek swoim zwyczajem schował ręce pod szkaplerz i westchnął ciężko.
- Niestety Viktorze nie wiem co dolega Twemu zwierzęciu. Miejmy ufność w Rhyi, że choroba nie jest poważna i nie utrudni nam podróży.
Uśmiechnął się łagodnie do młodzieńca. Zaraz potem spojrzał na niego zdumiony, gdy niespodziewanie opuścił ich Kieska, a zaraz potem pojawiła się stroskana mieszczka.
Cuthbert przysłuchiwał się rozmowie z kobietą towarzyszy ciekaw ich reakcji. Ta mała scena pozwoliła mu nieco ich poznać. Lecz gdy kobieta padła na kolana pospieszył, by ją podnieść.
- To prawda moja droga co mówi Gunther. Przydałaby nam się żywność i jakieś koce. Czeka nas trudne zadanie, więc jeśli mogłabyś nas wesprzeć choć tym wielce byś nam pomogła. – poklepał dłoń kobiety uspokajająco – Nie frapuj się córko. Obiecuję poszukać Twego męża i popytać o niego. Póki co zajmij się dziećmi i módl się o powrót Paulika. A przy okazji, czy nie znalazłabyś jakiego jabłka? Mój konik jest bardzo płochliwy i chcę go obłaskawić.
Wskazał Gwiazdkę, która z obawą w oczach przyglądała się rozmowie ludzi.
- Wkrótce musimy ruszać. Powiadasz zatem Guntherze, że lepiej ruszać traktem? Może masz rację. Bezdroża mogą sprawić, że choć droga krótsza, to więcej czasu zajmie jej pokonanie. – zgodziła się Cuthbert z Leudenem. Mnich nie był także dobry w planowaniu podróży.
 
Tom Atos jest offline