Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2014, 17:56   #32
Wojan
 
Wojan's Avatar
 
Reputacja: 1 Wojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodze
Imić Wasilewski ze zrozumieniem pokiwał głową. Do północy daleko, ale w tak miły towarzystwie czas szybko zleci.
- Pomóc to ja waćpani mogę przy ogniach, co je chcesz waćpani w niebo posyłać. Nigdy żem, co prawda czegoś podobnego nie robił, ale harmaty nie raz mi przyszło nabijać, więc i z tym sobie poradzę. Takie ognie to męska rzecz i lepiej, żeby waćpani nic się przypadkiem nie stało, bo bym sobie nie darował.
Pan Michał wąsa podkręcił i uśmiechnął się do swojej rozmówczyni.
- A siła mnie też nie trzeba tutaj trzymać, bo tak miło tutaj, jako w niebie. Jeno na nabożeństwo chciałbym się udać, coby panu Bogu za tak cudowny dzień dziękczynienie złożyć. Nie dość, żem dobry uczynek wykonał i waćpanią z tarapatów wybawił, to jeszcze w tak gościnnym domu przyszło mi się stołować. Doprawdy za wiele tego dobrego naraz i mus, to Boga zasługa, że mi się tak darzy.
 
__________________
"Amnestia to jest dla złodziei, a my to jesteśmy Wojsko Polskie" mjr. Dekutowski ps. "Zapora"
"Świnie noszą koronę, orzeł w gównie tonie,
a czerwono białe płótno, porwał wiatr" Hans
Wojan jest offline