Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-02-2014, 21:47   #22
Bakcyl
Banned
 
Reputacja: 0 Bakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicachBakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicach
@ Anonim

To, co napisał Avaron, to jest zwyczajne narzekanie. Zlepek mniej lub bardziej trafnych spostrzeżeń, które są słabo, albo wcale uzasadnione.
Za Avarona odwalili robotę inni, biorąc jego narzekanie na warsztat i obrabiając w sposób mistrzowski. Do tych ludzi zaliczasz się również ty, jak zauważyłem w komentarzach i raczej trudno byłoby tu gdzieś wcisnąć swoje trzy grosze. A nawet jeśli, to nie ma za bardzo powodu. Wystarczy przyklepać odpowiednie spostrzeżenia poprzedników.

Każdy z nich w wielu aspektach miał rację i każdy się w wielu z nich mylił, bowiem większość tych uwag wiąże się z subiektywnym podejściem do tematu i własnym sposobem gry.

Dlatego najbardziej przypadł mi do gustu post Radagasta, który właśnie o tych gustach wspomina.

Napomknąłem wcześniej o tym także, potwierdzając słowa Pana Pomarańczy.
Można by napisać jakiś artykuł zahaczający o porady ogólne "jak dobrze pisać posty w PBF", i tego typu felietony czy poradniki są zawsze przydatne. Ale dyskusja o tym, że koty są lepsze od psów nie ma sensu.

A że Avaron właśnie sobie tutaj ponarzekał, to ja dorzuciłem się z jednym z aspektów, które mnie ostatnio mocno dały się we znaki.

@ Warlock

Tak, o to mi chodziło. Właśnie o to, lecz "to" nie było do końca takie oczywiste - jak widać. I nie zawsze gracze to rozróżniają, wchodząc w taką rywalizację i uważając, że nie robią nic złego. Tych jeszcze da się uratować. I może ktoś kto przeczyta akurat ten wątek, zwróci tez uwagę na ten aspekt.

Chciałbym tylko nadmienić, że samo próbowanie statów zawsze ma miejsce przy rywalizacji. W końcu każdy chce zabłysnąć na wszelkie możliwe sposoby, kiedy już do takowej dochodzi. W wypadku potyczki będą to staty. W wypadku dyskusji pomiędzy postaciami, będzie to logika ich graczy, bowiem ona jednak zdecyduje o tym, w jaki sposób ich postacie przedstawią swoją wiedzę (zakładając, że te postacie nie są debilami). Ogólnie używa się wszystkiego, co da się użyć, żeby wygrać. No, w zgodzie z mechaniką czy normami świata przedstawionego rzecz jasna!
 
Bakcyl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem