Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2014, 00:47   #14
Revan
Banned
 
Reputacja: 1 Revan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znany
Temat miejscami zaczął przypominać
propozycje rozwoju działu" Po ilości odpisów widać, że nie jest źle.


Cytat:
Napisał Lost Zobacz post
Jeżeli chcielibyśmy coś bardziej "specjalistycznego", to często musimy dłuuugo czekać, albo zabrać się za to samemu. Ja od jakiegoś czasu czekam na sesje w Metrze i nic
Nie czekaj, zrób ją

Cytat:
Napisał Lost Zobacz post
Zgadzam się. Dlatego powinniśmy z tematów dyskusyjnych przerzucić się na jakiś czas na tematy związane z dodawaniem nowej zawartości. Opis broni, przedmiotów, lokacji, BN i potworków. Tematy przylepić i mieć do nich stały dostęp przy budowaniu sesji.
That's the spirit

Cytat:
Napisał behemot Zobacz post
Bardziej bym się skupił na "co jest potrzebne" niż "co zrobić, żeby było".
Jasne, zgadzam się.

Cytat:
Napisał behemot Zobacz post
Bo robić na forum można wiele, tylko nie które rzeczy są bardziej pożądane. Po prostu egoistyczne ja korzystam z całego forum i nie potrzebuje artykułu co miesiąc w każdym dziale.

Sorry, że się wtrącam, ale na LI jest taki mem, że modzi mają robić rzeczy nie będące pbfami na forum o pbf. I to co tydzień! [...]
Już nie muszą, zgodnie z "ostatnią" ankietą.

Cytat:
Napisał behemot Zobacz post
EDIT Z drugiej strony: Dobry artykuł zawsze w cenie. Zawsze znajdzie się czas i ochota by poczytać dobry tekst, nawet jak z innego działu, to do czegoś się przyda. Też socjalizacja(spamowanie) w działach podbija entuzjazm między postami w sesjach, więc czemu nie. No i nawet jak nie ma potrzeb to można je stworzyć, tylko nie wiem czy powinienem do tego namawiać.
Po co tworzyć coś, jak nie ma potrzeby? Tematy tworzy się na potrzeby chwili, później stają się duchami...

Cytat:
Napisał K.D. Zobacz post
Czas artykułów serwisowych skończył się w 2009. Teraz tylko blogosfera, której LI brakuje.
Nie chodzi o artykuł serwisowe. Moim zdaniem, bardzo fajnie jak ktoś coś wrzuci od siebie. Ja np. przyjąłem ostatnio pewną manierę, mianowicie, coś mnie zainteresowało/zainspirowało/uważam, że może się przydać, ot, po prostu wrzucam link do odpowiedniego tematu. W czasach, kiedy "wszystko jest wszędzie" nie ma co mnożyć bytów ponad potrzebę, ale dobry odnośnik nie jest zły.


Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Aby temat ruszył ponownie potrzeba nowego zdania, nowej osoby, nowego pomysłu.
Potrzeba na świeżej KRWI


Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Brak nowinek w świecie post-apo.
Byzydura. No dobra - w Polsce gdzie post-apo == Neuroshima to może jest prawda. Tyle, że post-apo to nie tylko Neuroshima [...] (od dawna istnieją inne systemy) postapokaliptyczne i można sie na nich oprzeć.
Tutaj zacytuję KaDerę, bo jego post mnie urzekł:

Cytat:
Napisał K.D. Zobacz post
[...] że pbfy mnie zepsuły straszliwie.[...]
[...]Mam wrażenie że jestem jakieś piętnaście lat do tyłu z erpegami - hermetyczne, grognardzkie LI to teraz mój naturalny ekosystem.
Podpisuję się pod tym wszystkimi członkami.

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Jeżeli ludzie nie baliby się pisać o pierdołach to z tych pogadanek by się coś rodziło; jasne - operatornia miałaby tonę roboty z odsiewaniem plew i przesuwaniem postów, ale [...]
Na moje oko, wystarczy PW do opka z zaznaczeniem postu, który naprawdę traktuje o dupie maryni. Ja dyskusji nie zabijam i zabijać nie zamierzam

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Ważnym aspektem jest również to, że nie za bardzo wiadomo o czym ewentualnie pisać. Artykuł o BW (też średnio pasujący do działu post-apo) przykładowo poleciał tylko dlatego, że i tak musiałem to napisać z innych względów - wyciąłem więc znaczną część „naukowego bełkotu” robiąc z tekstu znacznie bardziej popularnonaukowy i dodatkowo wyciąłem wszystkie opcity. Efekt - dyskusja o miodach - takie polskie "wiem lepiej i się przyczepię". Jakbym poświęcił kilka ładnych godzin na napisanie tego arta (choćby kopiując z kilkunastu stron wikipedii) i potem zamiast merytorycznej dyskusji dostał trollingiem w pysk to bym się zastanowił kilkanaście razy czy chce pisać następny. Nie jest to równoznaczne z głaskaniem po główce i tuszowaniem błędów, ale tylko i wyłącznie z merytorycznością dyskusji. I tej merytoryczności często brakuje - więc - po co się starać i pisać skoro art dostanie może kilka reputek, ale w zasadzie przejdzie bez echa?
Jak dla mnie - artykuł o tym, co może masowo zabić jak najbardziej tutaj pasuje. Wskazałeś też całkiem znaczny problem, czyli po co pisać - jak nie ma dla kogo? Fakt, LI nie jest forum specjalistycznym, i sam jak szukam jakiś to sięgam to jakiś odłam Nature, a nie na tutaj, aczkolwiek dygresja w kierunku miodów też mnie zabiła


Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Zgadzam się z tym, że jeżeli pojawią się tematy do dyskusji to wiele osob się będzie w nich udzielało, zwłaszcza jeżeli nie będą ciąagle się obawiać o to, ze ten czy inny op na nich wyskocz z grabiami...
Teraz ja trzymam grabie :alien:


Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
* Załóżmy przez chwilę, że jestem typowym userem z nikąd, któremu Google wyrzuciło w wynikach wyszukiwania hasła "postapokalipsa rpg" link do strony LI. Wchodzę więc na podforum i co widzę... Nosz kuchnia: Lubię to!; Chatka Puchatka; [...] żeby znaleźć coś co potrzebuję "JUŻ".
Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Jeszcze uwagi co do samego spisu / działu:
a) super, że coś takiego jest
b) zastosowałbym większą ilość ikonek (i się do nich stosował - kuchnia nie jest artem) i lepszą stroną graficzną - przejrzystość kuleje
c) zmienił podział: Składzik zlał z post-apo ogólnie (takie: postapokaliptyczne okolice) wydzielił dwa duże działy NS i Fallout, bez bawienia się w dzialiki: moloch i broń. Wszystkie stare, dziwne i inne takie rzeczy wsadził w dział Hydepark lub w ogóle usunął ze spisu - niech będzie to spis rzeczy ciekawych, a nie wszystkiego jak leci. Więc również:
[...]
f) zrobił link do felietony i opowiadania post-apo w zakątku literackim...
g) ja sam zagospodarowałbym "Stare Miasto" na cmentarz tematów i przeniósł tam wszystkie nieznaczące tematy (tam chyba każdy może edytować)... Nie widzę bowiem sensu trzymania na wierzchu tematów typu „last of US”, w których nie ma absolutnie nic.
Uwagi przyjęte do wiadomości, ba, niektóre nawet rozpatrzone. Jak oceniasz teraz spis? Zostawiłem tematy dyskusyjne, może ktoś będzie chciał się wypaplać

Co do podpunktu f), brzmi ok, postaram się zrobić to później.

Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
No to proszę temat o nowej instytucji oraz okazja do podyskutowania na temat różnorodności w świecie post apo
Znajdę czas to zajrzę
 

Ostatnio edytowane przez Revan : 26-02-2014 o 00:54.
Revan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem