Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2014, 12:32   #44
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
- Jak śmiesz! - w odpowiedzi na zarzut mytnika, jeden ze skacowanych szlachciców podniósł się chwiejnie na nogi.
- Spokojnie, Gabrielu... - powstrzymał go pojednawczym tonem rosły szlachcic, który od niedawna robił za nieoficjalnego przywódcę ich grupy. - To prawda... - westchnął teatralnie. - Winnym lepiej uważać na biednego Euzebiusza i świadomy jestem, iż jako przyjaciel jego i jego rodu zawiodłem. Mogłem uczynić coś, by zapobiec tej zbrodni... - wyznał, szczerze-brzmiącym, szlachetnym głosem.
Reszta młodzieńców wpatrzona była w niego, jak w obrazek. Oto nagle, w najtrudniejszej godzinie objawił się wśród nich przedstawiciel wszelkich szlacheckich cnót! Można było zwymiotować.

Hans przekonywanie d20=19 porażka


Uniżona propozycja myśliwego najwyraźniej nie trafiła na podatny grunt.
- Nie ma takiej potrzeby, z pewnością czeka na was powierzone wam zadanie. Nie będziemy zatrzymywać tu aż tylu grup strażników. - ogłosił niby neutralnym i uprzejmym tonem, ale w jego oczach dało się zauważyć, że wyjątkowa dociekliwość grupy go coraz bardziej irytowała.

***

Chwilę później zabrali na bok obandażowaną panienkę, a kapłan zaczął ją wypytywać, ostrożnie i z wyczuciem, jak to miał w zwyczaju. Dziewczynie wyraźnie kręciło się w głowie, przesadny wysiłek przy obrażeniach głowy raczej nie był wskazany.

Cuthbert przekonywanie d20(+3 za wcześniejsze leczenie)= 16 porażka


- Ach... wielebny ojcze. To taka straszna tragedia, nikomu nie powinno się coś takiego przydarzyć, nawet jeśli... - skrzywiła się boleśnie, łapiąc się za głowę. - Ja... nic nie wiem, nie widziałam przybiegłam, bo usłyszałam krzyki... ohh... znowu kręci mi się w głowie... taka tragedia... chyba muszę się położyć.

Tymczasem, gdy Cuthbert koncentrował się na Marylce, oni dostrzegli jak grupa Łysego gada o czymś na osobności z rosłym szlachcicem, po czym rusza do stajni i szykuje konie do drogi.

Percepcja
Hans d20=12 porażka
Kieska d20=10 porażka
Gunther d20=14 porażka


Po gębie Łysego wyraźnie było widać, że cokolwiek zostało ustalone, był z tego bardzo zadowolony. A może to tylko efekt faktu, że mógł się wynieść, jak najdalej od tego bagna?
 
Tadeus jest offline