Wątek: NS Ołów
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2014, 15:50   #8
Lost
 
Lost's Avatar
 
Reputacja: 1 Lost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwuLost jest godny podziwu
Jadę z Tobą!

Cytat:
Jak dla mnie to zbyt duże uproszczenie - Nabój pistoletowy nabojowi, pistoletowemu nierówny, inaczej graczowi nie będzie się chciało szukać amunicji do TT tylko zadowoli się bronią w najpopularniejszym kalibrze ale jak mówię 5(6dla wersji P-panc) poziomów penetracji spokojnie wystarczy żeby w oddać różnicę między kalibrami (jak chcesz mogę ci podesłać exela z moją prywatną statystyką amunicji)
Jasne, masz całkowitą rację. Dlatego też trzeba trochę zdrowego rozsądku. Jak ktoś wali z Makarova do gościa w cienkim kevlarze i mamy jakieś wątpliwości to warto wpisać w google coś w stylu 9mm versus body armor i zwyczajnie sprawdzić, jak to będzie wyglądało. Gramy w pbf, mamy czas, nikt nam nie siedzi na łbie krzycząc, "czy załatwił gościa, czy nie?". Spokojnie możemy pewne rzeczy ogarnąć.
A co do różnych rodzajów amunicji, nie tylko pistoletowej, ale w ogóle, to zaadoptował bym najprostszy podział, który z powodzeniem zaprezentowano w Fallout: NV, czyli na normalną, hollow point i armor piercing.

BTW: nie jest głupie, nawet stosowanie całej tej tabelki: Fallout: New Vegas ammunition - The Fallout wiki - Fallout: New Vegas and more

Tabelkę wyślij, albo wrzuć tutaj, jak Ci będzie wygodniej

Cytat:
30-06 jest najpopularniejszym nabojem myśliwskim w USA więc jego znikoma w ołowiu dostępność jest dosyć absurdalna
Rzucanie dostępności jest absurdalne. Albo coś w sklepie jest, albo nie ma. W zależności od regionu, aktualnej sytuacji i widzimisię MG. Kolejny raz powtórzę, zaletą PBF jest to, że możemy sobie takie sprawy na spokojnie przemyśleć i wybrać najbardziej dla nas pasującą wersję.

Cytat:
.45ACP i .44 magnum... wg ołowiu .45ACP identyczną penetrację (swoją drogą ta jest przeceniona także w podstawce - .45 opuszcza lufę z prędkością poddźwiękowa więc ma dosyć słabą penetrację, znacznie gorszą niż 9mm para) ale większe obrażenia niż .44Magnum. Tyle że Magnum przy niemal identycznym kalibrze ma dwukrotnie większą energię od .45ACP
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=8YZ6BeuJy6Y[/MEDIA]

A reszta to bolączki merytoryczne. Generalnie masz w nich 100% rację, ale raczej nie chciałoby mi się tego rozstrzygać na sesji, która ma pół wątku innego niż strzelanie, strzelanie, strzelanie
 
__________________
Spacer Polami Nienawiści Drogą ku nadziei.
Lost jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem