Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2014, 11:28   #22
Fielus
 
Fielus's Avatar
 
Reputacja: 1 Fielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodze
Fatum wykwitł na jednej z płaszczyzn świata i szybko przyjrzał się całemu ogromowi cudów, jaki bogowie sprowadzili na tę młodą krainę.
Nie zdziwiła go nawet manifestacja Sithariego, który powstał z mordu. Wszak tam, gdzie jest życie, musi być i śmierć, choć dotąd była reprezentowana tylko przez dość ekscentrycznego Ekste.
Bóg-Strażnik ocenił obiektywnie działania Boga Chaosu. Z bliska wydawały się błahe i nic nieznaczące, ot próba zajęcia niszy w świecie zdominowanym przez inne bóstwa. Fatum ogarnął jednak umysłem znacznie większe przestrzenie i dostrzegł zagrożenie, płynące szeroką strugą z dekretu Sithariego.
Zebrał więc w sobie swoje moce, aż rdzawe płatki kwiatu pojaśniały błękitem i rzekł.
- Nie będziesz brał ciał śmiertelników, Bożku Mordu, bowiem ciała ich przynależne są innym celom. Ścieram ze sobą dekrety dwóch bóstw i głoszę, że od teraz ciała zasilać będą prawo Naha, a duchy prawo Sithariego.
Fatum wyzwolił więc moc i położył podwaliny pod to, by jego werdykt wprowadzić w życie.
Zebraną energię zaszczepił istotom, jakie zaludniły świat - Fringighom i Gigantom. Za pośrednictwem wizji obdarzył też kilku z nich wiedzą, jak używać duchowej energii, jako korzystać z niej i oddziaływać nią na plan materialny.
Wreszcie sam mianował się zwierzchnikiem dusz, by nikt nie poważył się nadużywać tej wielkiej mocy, jaką obdarzył śmiertelnych.

Mamy tutaj 5 za legendarny koncept (Dusza), 3 za magiczny koncept (Magia Duchowa/Szamanizm) i 3 za pozyskanie domeny Magia (Dusze).
 
__________________
" - Elfy! Do mnie elfy! Do mnie bracia! Genasi mają kłopoty! Do mnie, wy psy bez krzty osobowości! Na wroga!"
~Sulfelg, elfi czarodziej. "Powołanie Strażnika".
Fielus jest offline