Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2014, 14:01   #59
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał goorn Zobacz post
Ja mam taką rozterkę moralną. A co jeśli sesja upada ewidentnie z winy graczy? Założyłem rekrutację, miałem kilka zgłoszeń, po drugim poście 2/3 graczy znika. Ani słówkiem nie przebąkną dlaczego, a ciężką chorobę/brak internetu można wykluczyć, bo po prostu widuje się ich na forum.
Człowiek kombinuje, kleci, wymyśla, nie zdąży zacząć i już musi kończyć, a niestety sesja bez pozostawionej furtki, co by dodatkową rekrutację zmontować.
W takich momentach się trochę traci serce do tego. I pojawia się myśl, że powinno się takie coś mocno piętnować, żeby inni potencjalni MG zerknęli w profil kandydata do sesji i wiedzieli "oho, gracz niesolidny, odwala maniane i słówkiem się nie odezwie, można się rozczarować" i wzięli do sesji innych.
Z drugiej strony, czasu szkoda na to i to jakoś nieprzyjemne, być tym wrednym. Do tego chyba nie ma takiej praktyki na tym forum.
A może powinna być?
Rzecz jasna karzÄ…ca tylko ewidentne przypadki totalnego braku szacunku dla innych.
Problem leży po stronie graczy, owszem, ale na przyszłość staraj się przyjmować doświadczonych graczy, a przynajmniej żeby byli w większości. Wziąłeś Halada, który grał już w kilku sesjach i jestem przekonany, że zależy mu na dobrej reputacji, więc świństwa nikomu robić nie będzie.

Jest pewna zależność systemu/settingu od ilości chętnych graczy i ich doświadczenia. Tworząc wymagającą sesję w niesprecyzowanym systemie i/lub settingu możesz łatwo natknąć się na małą ilość chętnych lub tzw. jednostrzałowców, co pograją góra kilka stron i Ci kopa w tyłek sprzedadzą na odchodne. No chyba, że jesteś MG-marką Licza, który rozegrał wiele sesji, a ludzie go znają i lubią, to nieważne jaki jest setting, a i tak znajdą się starzy wyjadacze oraz masa chętnych. Trochę to niesprawiedliwe, ale sama osoba Mistrza Gry jest dla wielu gwarantem dobrej zabawy.

Jeśli sięgniesz po systemy RPG typu Warhammer lub D&D, które są tu bardzo popularne to dosyć szybko dostaniesz masę zgłoszeń nieważne jak sztampowa fabuła by nie była. Tam zawsze możesz sypnąć smokiem, goblinami czy innym tałatajstwem i ludzie będą się dobrze bawić, a Ty w tym czasie będziesz mógł realizować swój scenariusz bez obaw, że połowa ludzi się wykruszy. Google Doc też bardzo często jest powodem dla którego sesje padają - ja skracam go do niezbędnego minimum, czyli serwuję go chętnym i czasem pojawia się w formie czatu między graczami a ważnym BN-em. Warto też brać ludzi na zapas lub projektować sesje w ten sposób by była możliwość stworzenia rekrutacji dodatkowej.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem