Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-02-2007, 11:45   #1
Huor
 
Reputacja: 1 Huor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumny
[D&D 3.0] Charyzma

Witam wszystkich.

Z tego, co słyszałem na jednym, dość rozbudowanym forum poprowadzona została dyskusja na temat atrybutu Charyzma w systemie Dungeons and Dragons (wersja 3.0).
Chcę również poprowadzić go na naszym Last Inn i zobaczyć, jakie wersje mają użytkownicy.

Tak więc, napewno znacie wszystkie atrybuty w D&D. Każdy z nich definiuje sprawność w jakiejś umiejętności czy czynności. Tak jak siła określa celność naszych trafień jak i obrażenia, które powodujemy, czy budowa mówi nam, ile możemy mieć PW.
Charyzma... hmm... niektórzy twierdzą, iż charyzma mówi nam jak elokwentna jest nasza postać. Jak jej zdania i wypowiedzi trafiają do innych. Czy jest przekonywująca czy potrafi przeforsować swoje zdanie. Atrybut, jak wiemy bardzo ważny dla Bardów i przewodników drużyn.
Charyzma definiuje wiele umiejętności, takich jak dyplomacja, przebieranie, występy, zastraszanie. Wydawałoby się, że wszystko, co związane z mową.

Jednak niektórzy twierdzą, iż charyzma odzwierciedla naszą urodę, wygląd. Im więcej charyzmy, tym postać jest ładniejsza/przystojniejsza, co również wpływa na przekonywanie.
Inni uważają, iż charyzma nie ma nic wspólnego z wyglądem, nie wiedzieć czemu...

Ja szczerze mówiąc nie przyjmuję żadnego stanowiska w tej sprawie, gdyż sam po prostu nie jestem zdecydowany. Zakładam ten temat między innymi po to, aby się ukierunkować.

Życzę miłej dyskusji, pozdrawiam i zapraszam!
 
__________________
Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis

A fructibus eorum cognoscetis eos
Huor jest offline