Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2014, 21:00   #10
Bakcyl
Banned
 
Reputacja: 0 Bakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicachBakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicach
Cytat:
Dzięki za głosy i za przykłady! Na pewno zajrzę do wymienionych, podobnych sesji. A co do pomysłu na prowadzenie - myślałam o nieśmiertelnej pozycji "Trudno być bogiem" jako swoistym wzorcu. W tej książce nie było dłużyzn i nie za wiele introspekcji, ba akcja wciąż pędziła tam do przodu, a jednak nie da się ukryć, że było to dzieło poruszające bardzo ważne, fundamentalne kwestie.
Nie znam książki, jednak sesja to co innego. Nie sposób przewidzieć, jak rozwinie się akcja i jak długie będzie miała przestoje Chyba, że wymusisz na graczu działanie.

Cytat:
No i właśnie, stąd od razu wynika kolejnej pytanie: czy jakiś setting/mechanika/temat sesji wydaje się bardziej pasujący czy odpowiedni do prowadzenia takiej sesji? Mi od razu narzuca się jakiś sci-fi jako oczywisty wybór takich "dekoracji", a Wam?
To jest absolutnie obojętne. To nie musi być WoD, może być WFRP, tak samo, jak i Star Trek. To tylko tło, otoczka. Jak wspominałem na przykładzie, to może być równie dobrze D&D, choć jego mechanika wpiera walkę i epickie pojedynki, to nie muszą one oznaczać braku istotnych wyborów. Liczy się tylko klimat, jaki tutaj wykreujesz i w jaki sposób to przedstawisz, oraz jak to odbierze gracz. Jeśli dany aspekt nie będzie mu odpowiadał, to klimat i tak będzie bez znaczenia.

Z tego co się orientuję, FATE wspiera taki rodzaj gry, co sama wiesz chyba bardzo dobrze. Ale z mechaniką nie jestem za pan brat. Storrytelling tutaj powinien w zupełności wystarczyć, a szczątkowa mechnika może odgrywać rolę katalizatora emocji.

Co do tematyki, to już sprawa indywidualna... I trudno też by ująć to tylko w kilku słowach. W końcu tego typu problemy są sprawą złożoną, na czym opiera się cały pomysł.
 
Bakcyl jest offline