Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-03-2014, 21:02   #408
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Zanim któryś z mężczyzn zdążył odpowiedzieć na słowa Ruiza, wtrąciła się Pilar, pojawiwszy się znikąd w trochę przydużej kurtce zabranej jednemu z ludzi Moyi.
- Ja pójdę. Umiem się trochę wspinać, a Jonasz musi mnie pamiętać. Ma słabość do kobiet, do mnie też. Musi przez to pamiętać. Błagające dziewczyny są skuteczniejsze - błysnęła równym uśmiechem, a ojciec spiorunował ją wzrokiem. Wywołało to marny efekt, było zbyt ciemno.
- Nie możesz się...
- Nie jestem już małą dziewczynką! - krzyknęła, jej oblicze w jednej chwili zmieniło się. Teraz twarz zdradzała gniew. - Gdzie masz ten sprzęt? - spytała Marco, olewając ojca.

Dalsze słowa bossa zagłuszył krzyk Enrique, który wychylił się z hummera, którym jechał.
- Światła! Tam!
Wskazał palcem, mniej więcej w kierunku, z którego przyjechali. Wyraźnie poniżej, co chwilę niknąc pomiędzy drzewami, raz za razem pojawiły się niewielkie plamki światła. Dwie lub trzy, ciężko było dokładnie stwierdzić.
- Chyba dojeżdżają do tartaku - stwierdził Goito, wytężając wzrok. - Zgaście światła! - krzyknął do kierowców. - Lepiej nie ryzykować.
- Tylko co zrobimy jak znajdą nasze ślady i tu podjadą? - Hernandez był raczej wykonawcą rozkazów niż pomysłodawcą, sądząc z tych słów.
- Musimy gdzieś ukryć samochody, albo chociaż samych siebie - stwierdził Moya, drapiąc się po brodzie. - Nie wiemy czy Jonasz się zgodzi, ani czy one zdążą.

Spojrzał na Pilar, przygotowującą się do drogi i Paulę, która skończyła przepatrywać okolicę. Nie dowiedziała się wiele - drzewa zasłaniały prawie wszystko. Pewne było tylko to, że na północ prowadziła droga wyłącznie pod górę, stroma i niebezpieczna, pokryta coraz większą ilością śliskich i ostrych skał.

 
Sekal jest offline