Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2014, 03:12   #5
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
- Oczywiście! - odparła z perlistym uśmiechem na twarzy młoda kelnerka słysząc maniery i pochlebiające jej słowa z ust białowłosego mężczyzny. - Poczekajcie chwilę, a ja wam coś przyniosę. - Puściła oko kokieteryjnie w stronę Urhara, po czym odwróciła się i wyszła na chwilę z karczmy.




Jeden z obskurnych typów grzejących tyłki po przeciwległej stronie sali dostrzegł drwiące gesty Drusila i śmiechy jego kompanów. Nie wiedział co prawda o czym była mowa, ale miał na tyle oleju w głowie by zrozumieć, że to z nich strojono sobie żarty. Szturchnął łokciem kolegę, wskazał głową roześmianych wędrowców, po czym szepnął mu coś na ucho i obaj głośno zarechotali. Od tego momentu nie przestali łypać na Drusila krzywym spojrzeniem modląc się w duchu by ten zwrócił na to uwagę, a tym samym sprowokował ich do wszczęcia bójki.

Dookoła zrobiło się naprawdę tłoczno i część klienteli musiało szukać miejsca na schodach. Kelnerki z tacami pełnymi jedzenia i alkoholu lawirowały między stolikami by z uśmiechem na twarzy dostarczyć zamówienia podchmielonym cudzoziemcom. Bardowie grali kolejne melodie, a roześmiana gawiedź śpiewała i tańczyła. W końcu frontowe drzwi otworzyły się by wpuścić do środka poznaną wcześniej dziewczynę, która teraz w ręku trzymała spory kawałek pergaminu. Rozłożyła go na stole przed twarzą Urhara. - To lista ogłoszeń, które rozwiesiłyśmy z dziewczynami kilka dni temu przed karczmą. - Powiedziała odgarniając z czoła kosmyk włosów. - Słyszałam też, że kupiec Pfinster szuka ludzi do pomocy. Nie wiem o co dokładnie chodzi, sami będziecie musieli go o to spytać. W każdym razie to ten z kozią bródką przy szynkwasie. - Wskazała palcem szczupłego mężczyznę w znoszonym ubraniu pochłoniętego rozmową z trzema innymi wędrowcami pochodzącymi z dalekiego południa. - A teraz wybaczcie panowie, ja muszę lecieć. Jhaele zabije mnie jeśli zobaczy, że z wami rozmawiam.




Lista Ogłoszeń:
Na otrzymanym przez was pergaminie przypięte były inne mniejsze notatki. Większość z nich była typowo kupieckimi ofertami zachęcającymi podróżnych do odwiedzenia ich sklepów, ale spośród przeszło tuzina informacji znaleźliście dwie interesujące. Pierwsza była krótką ofertą niejakiego Beregona Hillstara, a brzmiała ona następująco:

,,160 sztuk złota dla osoby, która przyniesie sprawiedliwość złodziejom bydła! Odwiedźcie mój dom po więcej informacji.”

Druga wiadomość była o wiele bardziej interesująca, ale z pewnością to zlecenie było znacznie trudniejsze w realizacji i wymagało więcej czasu:

,,Sześćset sztuk złota oraz połowę zebranych łupów dla drużyny poszukiwaczy przygód, która przeprowadzi rekonesans w podziemiach Wieży Ashaby. Zainteresowani ofertą proszeni są o wstawienie się w garnizonie.” ~ Kapitan Thurbal

Była tam jeszcze jedna interesująca notka, chociaż już niezwiązana bezpośrednio z żadnym zleceniem:

,,Plotki na sprzedaż! Szukasz zatrudnienia lub pomocnych informacji? Dobrze trafiłeś, jam Llewellyn Gadatliwy zapoznam Ciebie ze wszystkimi tajemnicami tej uroczej mieściny. Pytaj o mnie w karczmie Starej Czaszki!”
 

Ostatnio edytowane przez Warlock : 18-05-2014 o 20:08.
Warlock jest offline