Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2007, 10:52   #19
Noise
 
Reputacja: 1 Noise nie jest za bardzo znanyNoise nie jest za bardzo znanyNoise nie jest za bardzo znanyNoise nie jest za bardzo znanyNoise nie jest za bardzo znanyNoise nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał homeosapiens
Jak już było mówione wcześniej mówimy o D&D. Nie o prawdziwym świecie. Nie o realnym świecie. W podręczniku napisali, że od tego atrybutu zależy wygląd, to tak jest w tym systamie. Co z tego, że u nas jest inaczej? Bo oczywiście z Bartoszewskim masz rację.
W tym samym podręczniku zaraz potem jest zdanie, że charyzma reprezentuje siłę osobowości. Ja jako MG wyrzuciłem zdanie o "atrakcyjności fizycznej". Przykład. Załóżmy, że gracze decyduje się grać postacią, która ma twarz przeżartą kwasem. Jest fizycznie obrzydliwy i odrzucający, a charyzmę ma na poziomie 16 i jest zaklinaczem. Okej, żeby nie odrzucać tak od siebie ludzi zawsze nosi maskę. Ale schwycili go ludzie złego barona i pozbawili całego ekwipunku w tym maski. Teoretycznie powinienem mu dać teraz minusy do charyzmy. Chciałby jednym z zaklęć uwolnić się z celi, a tu figa. Nie może bo nie ma teraz wystarczającej charyzmy. Ale jak owinie sobie twarz prześcieradłem to już będzie miał?
 
Noise jest offline