Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2007, 10:59   #20
Vienu Racadi
 
Reputacja: 1 Vienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Napisał Noise
Jest taki pan. Nazywa się Władysław Bartoszewski. Ślicznie mówi, potrafi przykuć moją uwagę na dłużej. Uważam go za bardzo charyzmatycznego. Ale za cholerę mi się nie podoba. Mimo, iż uważam, że jest nieatrakcyjny fizycznie, uważam go za charyzmatycznego. Więc jestem przeciwko utożsamianiu charyzmy z atrakcyjnością fizyczną.
Dokładnie o to chodzi. Charyzma to nie atrakcyjność seksualna, lecz umiejętność wywierania wrażenia na otoczeniu. Wrażenia wielokryterialnego, które umożliwia osiąganie sukcesów w kontaktach z innymi ludźmi. Oczywiście - osoby charyzmatyczne są na ogół atrakcyjne dla płci przeciwnej, ale nie działa to w drugą stronę, tzn. jeśłi osoba jest atrakcyjna seksualnie nie znaczy to, że jest charyzmatyczna. Innymi słowy atrakcyjność seksualna to zaledwie jedno z możliwych następstw wysokiej charyzmy, a nie jej rdzeń i przyczyna.

Przerzucanie się przykładami z elfami i krasnoludami sensu moim zdaniem nie ma. Zwłaszcza, że większość z nich jest wewnętrznie niespójna.
 
__________________
"Tym, co łączy nas na najbardziej podstawowym poziomie, jest to, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej planety. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. Wszyscy troszczymy się o przyszłość naszych dzieci. I wszyscy jesteśmy śmiertelni" - John F. Kennedy.
Vienu Racadi jest offline