Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2014, 17:54   #12
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Cytat:
A swoją drogą myślisz czy byłby gwałty jeśli facet nie odczuwał popędu seksualnego do kobiet?
Gwałty w więzieniach, wojsku? Przecwelenie, kocenie? Seks oralny jako narzędzie służące uznania dominacji jednego faceta nad drugim?

To nie sprawa popędu (chyba że w takich miejscach jest 100% agresywnych gejów) tylko używania seksu jako narzędzia dominacji. Jak chcesz, mogę rzucić trochę psychologicznej makulatury.

I nigdzie nie napisałam, że popęd nie ma nic do rzeczy. Napisałam tylko, że gwałtu nie można tłumaczyć tak prosto jako biologiczny "odruch". To coś dużo, dużo bardziej poważniejszego. I straszniejszego.

A co do walki z gwałtem - robię to. Ale akurat w fandomku ciężko jest większości graczy (i graczek!) przyznać się, że takie zjawisko w ogóle istnieje, a co dopiero otworzyć oczy na jego powagę i starać się przeciwdziałać.

I niemal 100% metoda istnieje. Brak społecznej zgody na takie działanie. Presja/reakcja asertywnych jednostek zwykle wystarczy do uniknięcia 99% takich przypadków. Pozostałe 1% to już faktycznie patologie, z którymi nie sposób wygrać.

Normy się jednak zmieniają...i trzeba o to wciąż walczyć, wychodząc z mentalnej ciemnoty i zacofania.
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem