Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-03-2014, 15:43   #159
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Mark zastanowił się nad jej słowami, zanim odpowiedział.
- Być może masz rację. W pewnej chwili, kiedy moje życie zawaliło się w gruzy, rozważałem ucieczkę właśnie tam. Rok przed tym wydarzeniem zakupiłem mapę od pewnego starego krasnoluda. Wyrysowane były na niej ścieżki i przełęcze, a nawet naniesione naturalne bogactwa. Jak mnie zapewniał, jedno z przejść prowadziło na przestrzał, do innej krainy.

Bez trudu znaleźli niewielkie zagłębienie, przyjemną chociaż mokrą polanę, gdzie dało się stworzyć bardzo wygodne miejsce na ogień. Osłonięty z trzech stron przed wiatrem zakątek szybko zrobił się cieplejszy, gdy płomienie lizały ułożone w stos gałęzie. Alez także miał ochotę wybrać ubranie, i zanim to zrobi, przygotować miejsce na suszenie i odpoczynek.
- Krasnolud niedługo potem zmarł, a ja mając jeszcze wtedy pieniądze, nie szczędziłem ich do zweryfikowania tej teorii. Mając coś takiego można było marzyć o czymś wielkim. Bo zwykły szlak handlowy byłby czymś wielkim. Znalazłem jeszcze dwóch nieludzi, którzy potwierdzali, że słyszeli o takim przejściu. Niestety potem wszystko się posypało, a jak się okazało, bez ludzi i pieniędzy nie dało się nawet zorganizować tej wyprawy. Kto jednak wie, może gdybym cię nie spotkał, to zamiast na południe szedłbym na wschód.

Uśmiechnął się i uciął nożem dwa długie, giętkie, ale niezbyt grube patyki, które oskubał z gałęzi i zaostrzył na końcu. Humor mu się poprawił, bo zapytał:
- Zawody, kto złapie więcej albo szybciej? Przegrany przyrządza.
 
Sekal jest offline