Wątek: Tacy jak ty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2007, 18:10   #457
Almena
 
Almena's Avatar
 
Reputacja: 1 Almena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputację
x - Upieczmy jaszczurkę, też coś! – niebieska gadzina przedrzeźnia Legiona. – Nawet gdybym była cicho nic mądrego byście nie wymyślili! – chichocze złośliwie w odzewie na propozycję „upieczenia jaszczurki”. – Znów ludzie przychodzą tutaj, znów zaginą zapewne... Towarzysz was zdradził, zamknął za sobą wrota? – pyta z zaintrygowaniem. – Tu zaś coś ciekawego! – spogląda ciekawsko na Astrala. – Ciekawe co skłania cię do podróżowania z dwunożnymi. Żal aż patrzeć, jak się głowicie i jąkacie nad tymi napisami. To proste...

Jaszczurka pyszczkiem wskazuje leżące na podłodze kamienie.

Jeden kamień jest biały, i cos jest na nim wyryte. Jaszczurka odczytuje: „kamień prawdy”. Drugi kamień jest czarny, „kamień łgarstwa”. Trzeci jest szary, „kamień wahania”.

Następnie niebieski gad wskazuje posągi. Pod pierwszym posągiem, z głową warana z wieloma okazałymi rogami napisane jest: „jam jest Serathith. Obok mnie ten co prawi prawdę”.
Drugi posąg, jaszczurolud z ogonem i głową agamy błotnej z kolczykami i wisiorami, opatrzony jest podpisem: „Jam jest Verakh-cza. Nie wiem, czy mówić Ci prawdę, czy kłamać”.
Trzeci posąg, z głową aligatora rozwierającego szczęki, podpisany jest: „Jam jest Tyshiel. Obok mnie stoi ten, który łże.”

- Nie umiem czytać, oczywiście – zaznacza rozweselona jaszczurka. – Ale mieszkam tu tak długo, że słyszę szepty tłumaczy; co inny człowiek, to inne tłumaczenie, pewna zbieżność jednak jest. Skoro oni otworzyli te drzwi, wy też raczej dacie radę. Jak dotąd nie znaleźliście żadnego skarbu, prawda?- pyta z przekąsem. x
 
Almena jest offline