Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-04-2014, 21:59   #59
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Akurat KP ci tego nie powie, choćby najbardziej rozbudowana. A jeśli gracz chce wziąć udział w sesji, to wyraża taką chęć w rekrutacji czy podsyła kartę - to oczywiste. Chociaż ta chęć nie definiuje tego, na ile w tej sesji zostanie. Chęć też może z czasem zniknąć - po prostu.
Dla mnie szczegółowo rozpisana KP jest w pewnym sensie formą przekazania mi informacji "zależy mi na Twojej sesji bardziej niż innym". Nowych graczy trudno sprawdzić, więc musimy dokonać selekcji po owocach ich pracy. Są MG, którzy biorą wszystkich chętnych - ja tylko w ostatniej prowadzonej przeze mnie sesji musiałem to zrobić, a wcześniej przyjąłem 14 osób do Warhammera. Dostałem wtedy KP gracza, który charakterystykę swej postaci potraktował po macoszemu, ale związku z tym, że był nowy na forum to go przyjąłem - czego później żałowałem.

Jeśli ktoś jest nowy i tworzy postać, której trudno przypisać rozbudowaną historię to zawsze może walnąć krótkie opowiadanie jak to jego postać siedzi na bujanym fotelu i opowiada ciekawe momenty swojego życia.

Wspominałeś coś o tworzeniu chłopa do jakiejś tam sesji i powiem Ci, że dostałem wcześniej KP takiej właśnie zwyczajnej postaci, a jednak gracz, który ją stworzył postarał się aby było coś więcej niż ,,Chłop jak chłop, każdy widzi...". Pojawiły się tam wzmianki o jego rodzinie, charakterze, o swoich obowiązkach, metryczka i krótka historia postaci. Myślę, że bez trudu całość zmieściłaby się na jednej A4 i było to dla mnie więcej niż mógłbym sobie życzyć, naprawdę.

Są tacy gracze jak Proxy, Tiras Marekul, Akwus, Deszatie, Sekal, Kerm, którzy wystarczy, że powiedzą mi ,,Chcę grać taką i taką postacią" i opiszą jaki był cel ich wizyty w miejscu gdzie rozgrywa się akcja sesji, a zostaną przyjęci. Niesprawiedliwe? Możliwe, ale ja nie jestem działaczem społecznym, ale Mistrzem Gry, który tak samo jak moi gracze chcę się dobrze bawić, a bawić będę się dobrze w towarzystwie przetestowanych ludzi, którzy potrafią odgrywać i nie odchodzą bez słowa po kilku dniach.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem