Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-04-2014, 22:47   #36
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
W międzyczasie jednak dominuje rozgrywkę. Jest to szczególnie opłacalne w krotkich przygodach. To nie każdemu się musi podobać. Bardzo też utrudnia konstruowanie spotkań, które stanowiłyby wyzwanie, a jednocześnie nie byłyby zabójcze dla slabszych członków drużyny. Jednak to już nie jest odpowiedź na pytanie, więc skończmy dyskusję, zanim przyjdzie Bakcyl



W 3.0 była mechanika nowicjatu, która nie dotrwała do 3.5.

Polegało to na przyjęciu zdolności klasowych i premii wg specjalnej tabeli oraz wybraniu spośród dwóch klas jednej podstawowej, od której dostawało się pierwszą KW i punkty umiejętności. Można było wybrać dowolną mieszankę klas, pod warunkiem, że jedna z nich była ulubioną klasą rasy postaci (pełna dowolność u ludzi i półelfów).

I tak nowicjusz barbarzyńca/czarodziej miał 1. poziom, premię do ataku +0 (żadna klasa w nowicjacie nie zapewniała bab +1), +1 do rzutów obronnych na wytrwałość i wolę, szybkie poruszanie się i szał barbarzyńcy, biegłości w broni i pancerzu barbarzyńcy (wlasciwie scalone biegłości czarodzieja i barbarzyńcy, ale wychodzi na to samo), znał też czary jak 1. poziomowy
czarodziej, miał dwie komórki na czary 0. poziomu, ale nie miał komórek na czary 1. poziomu, poza komórkami premiowymi z wysokiej wartości atrybutu i ewentualnie komórki wynikającej ze specjalizacji w szkole magii. W zależności od wyboru mógł mieć KW i punkty umiejętności za 1. poziom barbarzyńcy [k12 i (4+mod. z int.)*4] lub czarodzieja [k4 i (2+mod. z int.)*4]. Zyskiwał też normalnie atut przysługujący na 1. poziomie postaci i wszelkie wlaściwości rasowe.
Nie miał chowańca, atutu zapisania zwoju, KW i punktów umiejętności drugiej klasy, oraz części komórek na czary, jak wspomniano wczesniej.

Po uzyskaniu odpowiedniej ilości pd potrzebnej do awansu na 2. poziom uzyskiwał KW i punkty umiejętności z drugiej klasy, pełne premie obu klas, oraz brakujące zdolności klasowe, w istocie stając się zwykłą postacią wieloklasową (według przykładu brb 1/cza 1)

Z wariantu nowicjatu wolno było skorzystać wyłącznie na 1. poziomie.

Było to umieszczone podstępnie gdzies w podręczniku mistrza podziemi do 3.0, jutro zrobię dokładny risarcz bo teraz nie chce mi się szukać resztek tego podręcznika, które gdzieś mam upchnięte.
Sklej mi to Kermie, jak przeczytasz, chciałem żebyś zauważył.

EDIT: Strona 40 Podręcznika Mistrza Podziemi 3.0, tworzenie postaci wieloklasowej na 1. poziomie. Trochę się walnąłem, więc wprowadzę poprawki do mojego przykladu.
 
__________________
Cogito ergo argh...!

Ostatnio edytowane przez Kerm : 02-04-2014 o 07:49.
Someirhle jest offline