Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-02-2007, 20:46   #109
Nightcrawler
 
Nightcrawler's Avatar
 
Reputacja: 1 Nightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemu
Samuraj przed takim wyborem mógł stawał sie Roninem. Tylko zę raczej to nie był wybór a co najwyzęj ucieczka. Zresztą "Człowiek fali " to oznacza raonin w Japońskim automatycznie spadał do kasty Hininów czyli chłopów, sług itp. Każdy mógł go zabić bez najmniejszego powodu i groźby kary. Wrecz za Roninami często w ślad podązali zabójcy, tudzież własna splamiona jego dyshonorem rodzina. Niezbyt miła opcja akurat i to nie to samo co wybór Skoratesa.

Wracajać czemu uważąsz zę wolność woli nie jest taka oczywista. To stwierdzenie mnie zaskoczyło. Każdy raczej jest Panem swego losu, którym co najwyzęj kieruje przypadek, ślepy los i efekty przyczynowo-skutkowe - Kauzalizm ok ale od razu determinizm wyznaczajacy odgórny cel naszego istnienia. No za tym to ja nie jestem. Zresztą w teoriach Czasoprzestrzennych [na gruncie fizyki kwantowej] mamy opche iż każdy wybór i sytuacja jest punktem narodzin kilku ścieżek i lini czasu tworzacych paralelne czasoprzestrzenie. Którą to teorie zresztą sobie cenie troche i nie uważam by nasze przeznaczenie było zapisane stricte w gwiazdach. Co najwyżej pewne sytuacje, które stawia przed nami los mogą być zapisane, ale uważam ze i tak wybór należy do nas.

Jak ktoś lubi Jap. i Anime polecam "Noein"


PS. będąc na fali rozmów filozoficznych, pojęcia etyki i tolerancji wreszcie spłodziłem prace na Histroe Filozofi Polskiej - w formie bez korekt i nie ocenzurowanej zamieszczam ją tu : http://lastinn.info/smierc_braci_polskich-p51255.html i zapraszam chętnie poznam wszelkie komentarze
 
__________________
Sanguinius, clad me in rightful mind,
strengthen me against the desires of flesh.
By the Blood am I made... By the Blood am I armoured...
By the Blood... I will endure.
Nightcrawler jest offline