Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-04-2014, 16:23   #11
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Swoją drogą to nieodmiennie mnie bawi wizja wydobywania rudy w postaapo... Ciężarówka z rudą wyjeżdża przez solidną stalową bramę kopalni, przebija się przez zawaloną wrakami autostradę, przejeżdża pod stalowym wiaduktem i mijając opuszczoną bocznicę kolejową zajeżdża do huty... Z tego co się orientuje przetop złomu wymaga dodatku jakiś substancji wzbogacających ale i tak jest mniej kosztowny niż wydobywanie i oczyszczanie rudy. A złomu do przetapiania w postapo starczy na wiele pokoleń.

Cytat:
Napisał Aschaar
Nieśmiało pojawia się rzemiosło.
Sprzeczałbym się, o ile zagłada nuklearna rozwaliła największe ośrodki przemysłu to przetrwało wiele małych firemek np jakiś czas temu trafiłem na stronę rodzinnej firmy zajmującej się renowacją starych turbin wodnych - czyli warsztatu który ma narzędzia i know-how jak naprawiać i dorabiać części do maszyn nawet z początku XXw czyli technicznie są jak najbardziej przygotowani do zaadaptowania się do nowych warunków, w sumie największym problemem w ich przypadku byłby zbyt na ich usługi. Z drugiej strony w USA są małe firmy zajmujące się produkcją wysoko wyspecjalizowanej broni (np do benchrestu albo snajperskich) te z kolei mają możliwość łatwego przystosowania się do produkcji karabinów myśliwskich

Co do przemysłu to ze względu na to że składa się z wielu etapów pośrednich które nie przynoszą zysku to byłaby to domena "wielkich graczy" którzy mogą sobie pozwolić na zainwestowanie.

Swoją drogą sprawą która mnie zastanawia jest rola złota. Wielu amerykańskich prepersów inwestuje w bulion. Zastanawia mnie czy w świecie postapo rzeczywiście miałby on jakąkolwiek wartość. (będę szczery bardzo mi pasuje wizja w której kule odlewa się ze złota bo masę ma podobną do ołowiu a nie zanieczyszcza tak lufy)
 
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem