Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2014, 00:51   #6
Penny
 
Penny's Avatar
 
Reputacja: 1 Penny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemu
Cytat:
Napisał Bakcyl Zobacz post
Czy koniecznie trzeba trzymać się schematu mechanicznego, czy można wprowadzać modyfikacje motywowane fabularnie?

Raczej pasują mi dwie wady za -5 z racji koncepcji fabularnej postaci.
Co masz na myśli mówiąc modyfikacje motywowane fabularnie? Modyfikacje do czego? Jeśli chodzi ci o cechy charakteru (w tej formie, w jakiej napisałeś w karcie) to nie widzę przeszkód.

Nie jestem pewna też czy dobrze zostałam zrozumiana (a może sama zrozumiałam źle Twoją wypowiedź): jeżeli twój Duch ma poziom 2, to liczba wybranych przez ciebie Wad także powinna wynosić 2. Nie wprowadzam ograniczenia na sumę punktów, które odzyskujesz przy wybraniu takiej a nie innej Wady.

Cytat:
Napisał Bakcyl Zobacz post
W Crystalicum mechanika ma sporo błędów i niekiedy sama siebie ogranicza bądź wyklucza dopuszczanie pewnych rozwiązań. Równie dobrze można stworzyć na starcie postać trochę przepakowaną.
Na starcie postaci zwykle są koksami jeśli dobrze się rozdzieli punkty i umiejętnie dobierze cechy. Ja to lubię w tym systemie i szczerze mówiąc nie mam z tym problemu. Mechanika ma błędy i dziury, ale raczej nie na etapie tworzenia postaci. W każdym razie ja ich nie zauważyłam.
 
__________________
Nie rozmieniam się na drobne ;)
Penny jest offline