Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2014, 17:07   #22
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
W sumie tej kwestii nie zgłębiałem, ale chyba można by wykorzystywać plastik z recyklingu (zresztą jest jeszcze parę lat do zgłady i sporo czasu po niej technologia może się jeszcze rozwinąć) ale i tak by to chyba było wykorzystywane tak jak jeszcze do niedawna: do produkcji prototypów. Nie wydaje mi się żeby była to technologia zdatna do masowej produkcji chociaż w pewnych sytuacjach może być przydatna (np kiedy trzeba dorobić magazynek do AUGa)

Ogólnie to wydaje mi się że dosyć istotne miejsce miałyby wynajmowane na godziny warsztaty "zrób to sam". W których można skorzystać z generatora i elektronarzędzi takie warsztaty już obecnie funkcjonują a podejrzewam że w postapo miały by jeszcze większą rolę do odegrania (nie każdy będzie miał generator). Podobnie byłoby ze stanowiskami do elaboracji - nie każdy będzie nosił ze sobą prasę, miarki, wagi i półprodukty. Łatwiej jest nosić matryce do kalibrów z których korzystasz a stanowisko wynająć na godzinkę czy dwie (interes opłacalny dla rusznikarza, nic nie robi a kasa mu leci, dodatkowo nie odpowiada za gotowy produkt)

Hmm czyli klasycznie mamy rozdział na posiadających środki produkcji i resztę. Rewolucja już się szykuje
 
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem