Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2005, 13:25   #14
Moryc Żółw
 
Reputacja: 1 Moryc Żółw ma wyłączoną reputację
Czinczu-> 1. Możesz mnie wyśmiać, ale powiem ci, że wszystko zależ od MG. I z tego co piszesz wnioskuję, że w DnD miałeś beznadziejnego. Czemu przejadł ci się ten argument? Bo jest słuszny? Jeśli sądzisz, że nie, to powiedz, czemu?

2. Tylko siekanie? Kos(a) prowadził sesje, gdzie na 3 godziny była tylko jedna walka. Reszta to zagadki, śledztwo i.t.p.

3. Max HP przez 8 godzin? Chyba ci się z Neverwinter pomyliło :]. Na jeden dzień odzyskujesz 2 HP na poziom gracza... A mag pierwsze godziny przeznacza na medytację, aby utrwalić czary. (Regeneracja czarów jest dokładnie opisana w podręczniku gracza)

4. Zaczynasz jako heros? Jeśli MG tak ustali, to oczywiście. Ja najczęściej zaczynałem z przeciętnymi atrybutami i zużytym sztyletem w dłoni, a ork powalał mnie 1 uderzeniem...

5. Tylko miecze i topory? Są jeszcze bronie obuchowe. A jakich innych byś chciał? Kuszo-mieczo-laskę maga? Są oczywiście jeszcze egzotyczniejsze bronie, jak pazury rosomaka, czy wachlarz bojowy...

6. "Nie chce mi się dalej myśleć." To lepiej pomyśl, bo niemalże wszystkie twoje uwagi są bezsensowne. A to, że TOBIE się coś nie podoba nie musi być wadą. Ja na przykład lubię heroic rpg.

7. Kiedy bierzesz się za jakiś temat, zapoznaj się z nim dokładnie.

------------------------------------------

System wad trochę ma, nie zaprzeczam, lecz który nie ma? Wybór systemu to już kwestia własnych upodobań.
 
__________________
Smoki są jak autobusy... Czekasz na nie latami, a nagle zjawiają się dwa...
--------------------------------------------
Nie martwcie się! Żółw Moryc uratuje was przed zagładą!
--------------------------------------------
w00t!! w00t!!
Moryc Żółw jest offline