Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2005, 14:14   #18
Moryc Żółw
 
Reputacja: 1 Moryc Żółw ma wyłączoną reputację
Meechaw-> Małe sprostowanie. Mówiłem o mechanice, a nie założeniach systemu. Fakt, chodzi o to, aby być coraz silniejszym. Ale żeby mieć potężną postać trzeba naprawdę długa grać. O ile pierwsze 5 poz. zdobywa się po 1 na każdej 3 godzinnej seji, to później na 1 lvl trzeba poświęćić ich przynajmniej 3. Z pd za odgrywanie postaci jest trochę inaczej. W podręczniku jest napisane, żenie powinno się dawać więcej niż 50-100 pd na poziom gracza, lecz i tak MG może ustalić więcej. 1 walka na godzinę i nie DnD? A kiedy gra się drowem i najmniejsza pomyłka, czy zabicie kogoś ważnego skończyła się śmiercią postaci? "Nie ma przyjemniejszej rzeczy od obserwowania jak się rozwija postać, stając się coraz silniejsza". A tobie nie sprawia to przyjemności? Mi w DnD podobają się episkie walki 2 bohaterów, której wynik będzie zależał od wykorzystania tereny, własnych umiejętności i taktyki. Wiem, że niektórzy nie lubią czegoś takiego. I znowu wracamy do tego, że wybór systemu zależy od gustów. Chcesz sieczki i łamigłówek w lochach, masz DnD, chcesz masy taktyki, masz NS. Nie mniej jednak zasady DnD można naginać z łatwością, czego dowodem są dziesiątki megabajtów alternatywnych zasad w internecie (no może przesadziłem z tymi dziesiątkami). Jeszcze raz chcę zaznaczyć, że pisałem TYLKO o mechanice, a nie założeniach systemu.

BTW: Nie przypominam sobie, aby Czinczu wspominał o jakimś dodatkowym leczeniu i nadal sądzę, że pomylił DnD z niektórymi cRPG'ami.
 
__________________
Smoki są jak autobusy... Czekasz na nie latami, a nagle zjawiają się dwa...
--------------------------------------------
Nie martwcie się! Żółw Moryc uratuje was przed zagładą!
--------------------------------------------
w00t!! w00t!!
Moryc Żółw jest offline