Wątek: Cyberpunk 2020
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-05-2014, 21:50   #27
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Nie sądzisz, że piszemy o dwu różnych rzeczach Brilchan?

Co innego stworzenie postaci geniusza komputerowego, który ma lat czternaście - bo powiedzmy sobie szczerze taki dzieciak to ma te IQ dowolnie duże (a wieć można w postać wsadzić cały swój intelekt), a co innego postać standardowego siedmiolatka czy nawet czternastolatka, który przede wszystkim - zakres wiedzy o świecie - znacznie mniejszy niż gracz...
Problemem jest więc okrojenie wiedzy.
Zapytaj gimnalazjalistę o to co to rok świetlny... albo jak działa prąd elektryczny.

Jasne - można pójść na łatwiznę i stworzyć postać geniusza - nawet nie komputerowego - wystarczy mi 12 latek z IQ w granicach 200 - wymyślę absolutnie wszystko, bo światem rządzą logiczne prawa, a to moja domena.
Uważam, że bez sensu jest jak moja postać typowego czternastolatka (co w szkole nie bywał) wyskoczy z rozwiązaniem układu bloczkowego, bo dla mnie jest to oczywiste... I jak mam w pojedynkę podnieść tonę to wiem jak to zrobić, bo kiedś byłem na lekcji fizyki. Po prostu męczy mnie ciągłe myślenie "czy ten dzieciak moze to wiedzieć? czy może to wymyśleć?"


Tak, Brilchan, da się zagrać młodego geniusza - bez problemu. Zagraj swojego młodszego brata...
 
Aschaar jest offline