Wątek: Askanor K6 RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-05-2014, 17:57   #7
Vain
 
Reputacja: 1 Vain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodzeVain jest na bardzo dobrej drodze
Ok, dzięki za konstruktywną krytykę. Wszystkie uwagi się przydadzą. Z tego co podsumowuję z konwersacji, mam:

1. Poprawić opisy pod względem spójności i konkretów.
2. Usprawnić mechanikę (wątpię czy przebuduję ją od podstaw ale na pewno stworzę ją bardziej intuicyjną)
3. Wpleść "Prawdziwą Historię Askanoru" w cały podręcznik żeby graczom nie roiły się głupie pytania. Bo choć fakt - chciałem żeby zadawali sobie pytania, a geneza świata miała być tajemnicą ale jak widać zamiast tajemniczości wyszło trochę głupio. Radagast przykładem (bez urazy).
4. Wywalić wszystko co mówiłem o swobodzie MG - Fail z mojej strony. Owszem, chciałem ażeby w tym systemie MG mógł wszystko, acz skoro jest to źle odbierane - usunę wpis i doprecyzuję szczegóły.

I parę kwestii o których muszę wspomnieć:

System BYŁ testowany wielokrotnie (razem z moimi umiejętnościami MG) i w praktyce był tworzony na podstawie rozgrywanych sesji. Lepszych oraz gorszych ale niemal każdy element był sprawdzany w praktyce.

W systemie założono iż umiejętności powinno rozwijać się gdzieś do poziomu 5 i dalej nie trzeba. Także masz rację Ashaar - robienie specjalisty pod jedną umiejętność jest i ma być nieopłacalne.

A zasady języka polskiego zostaną w to wprowadzone dopiero wtedy, gdy stwierdzę, że nie będę modyfikował żadnego wpisu pod względem merytorycznym (wybaczcie mi wszyscy, którzy jesteście czytelnikami, albowiem grzeszę przeciwko wam), bo przyznajcie sami - poprawianie tego PRZED wprowadzeniem diametralnych poprawek byłoby iście syzyfową pracą.

Nadal jestem otwarty na uwagi jeżeli ktoś jakieś ma.
 
Vain jest offline