Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2014, 18:41   #18
Baird
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 1 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
Przyszło do mnie na PW kilka pytań, ważnych pytań więc pomyślałem że odpowiem na nie publicznie

1. Dla ilu osób planujesz poprowadzić sesję? (chodzi mi o to, czy masz jakąś maksymalną liczbę)
Sesje planuje poprowadzić dla tylu osób ile się zgłoszą. Jeśli miał bym ustalać jakiś limit to powiedział bym że będzie to 10 graczy.

2. O co chodzi z "mechaniką"? Na czym będzie ona polegać?
Na początku miała ona polegać przede wszystkim na umiejętnościach bojowych ale z każdym dniem coraz mniej ją widzę w sesji i coraz bardziej skłaniam się do typowego storytellingu na forum.

3. Czy historia jaką będziemy tworzyli jest alternatywna, czy jest prequelem historii zawartej w grach?
Nie jest to anie prequel ani sequel. Jeśli przez alternatyną masz na myśli mój własny scenariusz to tak, nie będzie ona powiązana w żaden sposób z historią Sheparda.

4. Wspominałeś o drzewku rozwoju postaci. Czy ono będzie takie jak w grach, a jeżeli tak to będzie takie, jak w ME 1, 2 czy 3? A jeżeli będzie inne to, czy będzie się opierało na suchych statystykach (np. +5 do żywotności, +3 do zadawanych obrażeń), czy może na umiejętnościach (odlokowywanie i ulepszanie ich)?
Miało być dodawaniem kolejnych punktów do umiejętnośći i większanie %obrażeń oraz obrony. Ale coraz bardziej odchodzę od tej idei. Może się skończyć brakiem mechaniki.

5. Czy będą umiejętności? A jeżeli tak to czy takie jak w grach (przykładowo Wieżyczka Strażnicza na inżynierze)?
Taki był początkowy zamysł, jednak jest to zbyt skomplikowane do przeniesienia na forum (może dlatego że w grze zajmuję się tym bardzo ładny i skomplikowany skrypt.) a ja sam jestem typem humanisty a nie matematyka :P

Update zgłoszeń
Krogan Szturmowiec
Turian Inżynier
Drell Adept
Quarian Żołnierz
Człowiek Szpieg
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline