Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2014, 19:07   #14
secutor
 
secutor's Avatar
 
Reputacja: 1 secutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumny
Wlasnie tworze swoja autorke.
Niedosc ze niema prostych sposobow, to sa same skomplikowane.
A przedstawianie swiata w sposob skaplikowany niema sensu.
Tak wiec trzeba rozumiec nawet najbardziej skaplikowane rzeczy, ale podawac je w jak najbardziej banalnie prosty sposob, tak zeby nawet 6 latek zrozumial.
Wiekszosc ludzi bedzie Ci radzic oprzec mechanike o cos takiego:
STR = Siła
DEX = Zręczność
CON = Wytrzymałość
INT = Inteligencja
PER = Percepcja
WIL = Siła Woli
Ale to niesa jedyne sposoby.

Ktos juz Ci tutaj zwracal uwage na to ze mozna od ogulu do szczegolu, a mozna i na odwrot.
Kolejna metoda jest od mechaniki do opisu swiata i na odwrot.
Mozna tez kombinowac gdzies w przedziale, od do.
Jak zaczniesz od mechaniki, to majac ja na uwadze, bedziesz musial do niej dopasowac swiat.
A jak na odwrot, to wiadomo.
Kolejna sprawa sa "oczywiste oczywistosci", najglupisze pytania typu
- Co jedza bohaterowie, - moze byc nielada zadaniem jesli np. jest to science fiction.
Zwroc uwage na takie oczywistosci i opisz je ALE zwroc tez uwage na rzeczy NIEISTOTNE.
Ktos kiedys sie nabijal z autorek, gdzie niema religii chrzescijanskiej, ale sa przepiekne opisy cmetarzy z KRZYZAMI
Ze wspomne jeszcze otym jak w swiecie typowym fantasy zdarzalo mi sie czytac opis jak kobieta bierze mapa do podlogi i ja sciera
(takie rzeczy skutecznie zabijaja klimat).

Miedzy innymi na tym polega geniusz tworcy, ze potrafi wyczuc te wlasnie, wyrzej opisane, subtelne granice.
 
__________________
,,Ruchów na pozór jest wiele, ale tylko nieliczne są możliwe, a każdy kolejny zamyka drogę innym".

Ostatnio edytowane przez secutor : 25-05-2014 o 19:22.
secutor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem