Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-06-2014, 13:39   #41
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację
Cytat:
Diamond Nightmare Blade, zgodnie z przytoczona definicją, pozwala jednym atakiem zadać czterokrotność normalnych obrażeń, nie czterokrotność testu koncentracji.
Wiem. Ten manewr został podany jako przykład. Te 200+ obrażeń wynika z samego Greater Insightful Strike (k20 + 30 [suma modyfikatorów] + 75 przedmiot. Całość x2. Przy wyniku 10 oznacza to 230 obrażeń).
Jeszcze by brakło by można było używać dwóch na raz : P
Hmmm... obawiam się, że to jest możliwe... aż się boję sprawdzić -.-"

Zasady o tym, że przedmiot nie może kosztować więcej niż połowa kasy nie znam, ale uwierzę Ci, że istnieje, bo nigdy nie chciało mi się przejrzeć 3.5 od początku do końca : P
Można się zadowolić premią +60, też bardzo ładnie, a to 15 mniej dało by się ominąć jakimiś zaklęciami. Przedmiot dający dziesięciopoziomowy Divine insight na życzenie. Kolejna premia +15 do testu umiejętności. 36 000. Ale po co komu tak często? Raz dziennie zupełnie starczy i prawie 30k zostaje w kieszeni.

Cytat:
więc w zasadzie w czym jest problem?
Jeśli mówisz o samym Nightmare blade to nie bardzo jest. Silny, bo te pozostałe 3 ataki musisz, normalnie, trafić, co nie jest łatwe na ostatnich atakach. Jednak to manewr 9 poziomu. Musi być silny (mag, w tym momencie, zatrzymuje czas i wzywa roje meteorów).
Dwie bronie? Pozostawię bez komentarza użyteczność walki dwoma brońmi w D&D (założenie: brak premii typu okradkowy atak. Z takową istotnie może być użyteczna). Manewr ukazuje pełnię swego potencjału z oburęcznym power + leaping attack'iem [dało by się jeszcze wzmocnić, ale o to się nie czepiam]

Cytat:
Pomijając oczywisty aspekt mniejszej kasy na inne przedmioty, takie jak np. dające premie do cech, AC, trafienia itp.
Których nie potrzebujesz, bo kończysz walkę jednym autotrafiającym (musisz się postarać by stworzyć postać która nie trafi z Prawdziwym Uderzeniem... albo walczyć z munchem takim samym jak ta postać : P) uderzeniem.

Cytat:
Także cały wywód jest z grubsza nietrafiony.
Twoja opinia. Pozostanę przy mojej. Ważna jest jedynie ta MG.

Cytat:
Poza tym pamiętajcie, że ja też w D&D trochę czasu gram i jak zobaczę totalnego brokena, to go zwyczajnie nie wpuszczę .
I tu rodzi się problem. Widziałem sesję gdzie MG nie uznał za brokena postaci która na ~12 poziomie wyciągnęła premię do trafienia, KP i rzutów obronnych na poziomie 50, a obrażenia potencjalnie dwadzieściakilka k6 + ileśnaście k4 +200. Jedyną słabością postaci była jej wrażliwość na odegnania nieumarłych.

Aha. Jej zwierzęcy towarzysz też zjadał przeciętnych 20poziomowych wojowników na śniadanie. Na szczęście MG się opamiętał i nie pozwolił im wziąć Vow of poverty -.-"

Morał taki, że nie mam zielonego pojęcia co uznajesz za 'brokena' : P

Cytat:
No i wysłałby kto już kartę ;d
Ja już trzy razy zdążyłem koncepcję postaci zmienić i znów mam nową : P
Także na moją pewno zdziebko poczekasz XD
 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 01-06-2014 o 14:05.
Arvelus jest offline