Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-06-2014, 17:01   #47
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację
Cytat:
Arvelus, trochę podchodzisz do tego jak do przeciętnych fizycznych obliczeń zakładasz, że obiekt który obliczasz jest idealną kulą w próżni. A bez zawiłych metafor - czynników jest dużo więcej. Zdasz inicjatywę? Przeciwnik ma sojuszników? Ty masz sojuszników? Otoczenie pozwala Ci na wykonanie ataku?
Każdy z tych elementów tyczy zarówno mnie jak i przeciwnika. Są to zmienne których można namnożyć co najmniej kilkadziesiąt. Rozważanie o permutacjach ich możliwości wymagało by ilości miejsca porównywanej z encykopedią PWN.
Aby dyskusja zachowała sens wymuszone są uproszczenia, które, mimo wszystko, nie powodują przekłamania.
Przeciwnik ma większą inicjatywę? Skąd to założenie? Ja też mogę mieć.
Ma towarzyszy? Ja też mogę mieć.
Ma cokolwiek? Ja też mogę to mieć.
Losowości się nie uniknie. Próba jej ogarnięcia jest a) skazana na porażkę, b) statystyką.
Prawda, przedmiotów magicznych będę miał mniej, ale to nie takie straszne. 95% magicznych przedmiotów służy do zabijania bądź unikania bycia zabitym. Złudnym jest wrażenie, że to tak drogo, bo ten jeden wystarczy mi za całą ofensywę a i mocno wzmacnia moją defensywę (manewry Diamond Soul).

Mógł bym jeszcze sporo perorować, ale to chyba nie temat do tego.
Oficjalnie wyłączam się z tego podtematu. Jeśli chcecie mieć ostatnie słowo, to macie moje błogosławieństwo... przecież nie będę wam narzekał, że nie dajecie mi mieć ostatniego, nie : P
 
Arvelus jest offline