Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-06-2014, 14:11   #22
Python
 
Python's Avatar
 
Reputacja: 1 Python jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skał
Chętnie zagram, ale...
- niski poziom technologiczny to dla mnie zdecydowany minus. Wysoki poziom technologiczny BG wcale nie oznacza, że kolonizacja danej planety to pestka i jak napisałaś "boskie zstąpienie"
Warunki na planecie mogą być skrajnie trudne (brak atmosfery, niestabilność sejsmologiczna,trujące wyziewy itd) plus oczywiście tubylcy, którzy wcale nie muszą przypominać dzikich i prymitywnych Indian. Mogą oni mieć swoją technologię zupełnie inną niż ta ludzka i od decyzji kolonizatorów będzie zależeć, jakie sobie ułożą z nimi stosunki;
- troszkę brakuje mi celu dla BG, który byłby jasno określony (poza oczywiście założeniem bazy). Moim zdaniem musi być coś co będzie napędzać samą fabułę i zmuszać graczy do podejmowania własnych działań i inicjatywy.
Jako przykład podam wydobywanie jakiegoś cennego surowca, nawiązanie kontaktów z obcymi i zdobycie ich technologii, czy też bardziej ogólne zbieranie informacji o planecie i szukanie miejsc pod stałą bazę/miast dla większej grupy ludzi;
- sf dla mnie to właśnie zabawa technologią. Jeżeli cała technologia to statek matka i pojazdy naziemne z XX wieku, to słabiutko. Sama zabawa w survival ze statkiem kosmicznym w tle, to jak dla mnie troszkę za mało sf w sf
I podczepiam się pod pytanie Dhratlacha o stopień technologicznego rozwoju w stali Travellerowiej.
- udostępnienie obcych dla BG na początku gry też nie byłoby złym pomysłem. Różne kultury, języki, sposoby myślenia i wyglądu, ubarwiłyby sesję.
- lepszy wyższy poziom technologiczny niż jakieś dziwaczne psi i inne czary-mary;

To chyba tyle na razie, jak na coś jeszcze wpadnę to dopiszę.
 
Python jest offline