Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2014, 15:27   #32
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
@MistrzKamil

+1 z rzutu, +2 z postawy (podstępna), +2 ze sztuczki. Rzut za Mercedes -1, w tym przypadku postawa uważna +2 (bo tylko ona pasuje do wykrycia skradającego się typa), daje +1. Różnica to 4, czyli imponujący sukces. Dopisałem na karcie nowy aspekt: (dwukrotne darmowe): Za plecami Mercedes.


@Vilir

-1 z rzutu, +3 z postawy (niech będzie szybka), razem +2 czyli tyle, co trudność testu (warunki dynamiczne, krzesło mogło być chybotliwe, albo wysmarowane czymś obrzydliwym). Bilans remisowy, to oznacza okazję. Wskoczyłeś zatem na stół, ale on zatrzeszczał dziwnie. W karcie postaci masz Okazja: Przewaga wysokości na pękającym stole. Jeśli nie wywołasz jej najpóźniej w następnej turze (zyskując +2), to stół się rozpadnie i nici z przewagi.


@Python, Anonim

Shackleton miał +2 z rzutu, 0 z postawy, Ungubash 0 z rzutu, +2 z postawy (niechybnie widowiskowa). Jest remis. Mechanicznie oznacza to, że atak nie zadał obrażeń, ale atakujący zyskał okazję. Ja to widzę tak, że widowiskowa obrona udała się, krzesło rozprysło się w drzazgi, ale Shackleton zauważył, że w miejsce gdzie zaraz spadnie Ungubash potoczył się jakiś zbłąkany kufel, co może go nieco wytrącić z równowagi, kiedy niespodzianie trafi na niego nogą. Zatem u Anonima w karcie pojawiła się: Okazja: Ungubash zaraz straci równowagę.


@Anonim

Zwróciłem Ci punkt losu. Po przemyśleniu uznałem, że wystarczająco niekorzystne dla Twojej postaci było użycie najsłabszej postawy i nie ma potrzeby dodatkowo kopać po PL.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline