Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-06-2014, 20:26   #4
Cattus
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 1 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Zgadzam się z Tobą i dzięki za wyczerpujący tekst, plusa jeszcze dać nie mogę ale co się odwlecze to nie uciecze.

Co do orania ziemi tylko tak napisałem żeby uwypuklić wielkość wielkiego miecza. Raczej przy pasie się ich nie nosiło.
A zmieniając skale władającego zmienia się klasę broni. To co w moich rękach będzie bastardem dla ogra będzie sztyletem. Ta sama broń, dwa różne konteksty.

Co do długości. Jasne, długość zależy od szermierza ale w praktyce albo musisz mieć miecz robiony na zamówienie z pobranymi wszystkimi wymiarami, albo zobaczyć czy akurat ten miecz, który właśnie wyciągnąłeś z beczki pełnej mieczy w sklepie akurat ma odpowiednią dla Ciebie długość. Jak nie to sprawdzasz inny. To tak jak z butami. Możesz mieć robione na zamówienie i będą idealne, ale mając rozmiar 40 to w sklepie z masówką jak weźmiesz 40. to powinien być dobry. Tak jak napisałeś: miecz który ma 90cm czy 110 to dalej miecz jednoręczny. W obrębie danego rodzaju długość może się wahać. (mam taką parę butów, jeden ma rozmiar 41, a drugi 44 )

Ale co do wyważenia to się częściowo nie zgodzę. Z wyważeniem chodziło mi o to że każdy miecz jest wyważony. Czy masówka czy perełka na zamówienie. Jedne lepiej inne gorzej ale w każdym środek ciężkości przesunięty jest w stronę jelca czyli każdy jest wyważony, a im lepiej tym łatwiej tym wywijać i mniej się "człowiek" męczy.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem