Wątek: Kim to jest?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2014, 12:06   #40
Inferian
 
Inferian's Avatar
 
Reputacja: 1 Inferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputację

Woldred wysłuchał zamówienia Carla i szykując towary zaczął opowiadać o osadzie.

- Stary Fuchsdorf znajduje się na północny wschód od miasta, jest to jedna klepsydra (piętnaście minut) drogi piechotą, tuż nad brzegiem Limnalli. Są to zarośnięte przez las ruiny pierwszej osady. Nawet się nie kwap bo ruiny już dawno zostały bardzo dokładnie oczyszczone z wszelkich cennych rzeczy. To właśnie tam rozegrała się bitwa z goblinoidami. Teraz jest to cmentarz, gdzie po dziś dzień chowa się zmarłych. - mężczyzna wyłożył wszystko na ladę i jeszcze raz przeliczył dotykając ręką każdej z rzeczy - razem będzie to 10zk. Tak jak już mówiłem mam dzisiaj dobry dzień dlatego możesz to wszystko otrzymać za jedyne 9zk.

Kupiec podał wszystko do Ernsta i odebrał wynegocjowaną zapłatę

- Słyszałem, że Rosabella jest załamana po ostatnich wydarzeniach. Jest bardzo smutna z powodu straty swojego wychowanka, nie interesują mnie takie rzeczy, ale bardzo ostatnio biadoliła. - powiedział od niechcenia - co ostatnio się działo? - powtórzył za weteranem - Ostatnio wiosce powodzi się gorzej, niż kiedyś. Mniej zwierzyny, mniej owoców i grzybów...Niedawno Tobias, podczas gdy prowadził stado na pastwisko, został zaatakowany przez sporego wściekłego dzika. Zranił go w nogę i poturbował, po czym uciekł. Jeszcze utyka ale jak zawsze zgrywa mocarza.

Gdy do rozmowy wtrącił się Carl, kupiec odparł:

- Mnie to ryba czy jej pomożecie czy nie, i tak synulek jest w dwóch częściach. Groził, ale kto by się takimi groźbami przejął, chyba tylko głupcy wierzący w jakieś leśne duszki, a tutaj w Fuchsdorf mamy ich wielu.
 
Inferian jest offline